Tartu Ülikooli seksuaaltervise uuringute keskuse eesmärk on oma tegevuste kaudu aidata kaasa positiivsetele muutustele Eesti elanikkonna seksuaal- ja reproduktiivtervises. Soovime olla professionaalseks koostööpartneriks erinevatele huvigruppidele, sh riigiasutustele, ettevõtetele ja teistele organisatsioonidele, pakkudes nõustamist ja teavet tõenduspõhiste sekkumiste väljatöötamiseks.

Keskuse tegevussuunad on teadusuuringud, valdkonna indikaatorite väljatöötamine ja analüüs, koolitused, arendustegevus ja avalikkusele suunatud teavitustöö. Hetkel keskendume peamiselt Eesti elanike seksuaaltervise mõjurite uurimisele, seksuaalhariduse edendamisele ja seksuaalvägivallaga seotud teenuste arendamisele ja analüüsile.

Seksuaaltervise uuringute keskus asub TÜ naistekliinikus https://kliinilinemeditsiin.ut.ee/et/naistekliinik ja on osa Tartu Ülikooli meditsiinivaldkonna Kliiniliste Uuringute Keskuse http://www.ctm.ee/et/ infrastruktuurist, mis toetab keskust erinevate tugiteenustega.

Seksuaaltervise uuringute keskuse missioon on tõenduspõhiste sekkumiste väljatöötamise ja rakendamise kaudu Eesti elanike seksuaal- ja reproduktiivtervise parandamine.

 

Viimased uudised

E-minikursus rasestumisvastastest meetoditest uuendatud

19.08.2020

Uuendasime 2013. aastal loodud minikursust, mis annab ülevaate tänapäevastest rasestumisvastastest meetoditest. Õppija saab teada, kuidas erinevad rasestumisvastased meetodid toimivad, millised on tõhusad ja millised mitte, milliseid lisahüvesid võib ühe või teise meetodi kasutamisest saada ja millised on võimalikud riskid. Kursuse läbimine on jõukohane, kui eelnevalt on omandatud põhiteadmised inimese anatoomiast ja...

Loe lähemalt E-minikursus rasestumisvastastest meetoditest uuendatud kohta
Kõik uudised