Tartu Ülikooli seksuaaltervise uuringute keskuse eesmärk on oma tegevuste kaudu aidata kaasa positiivsetele muutustele Eesti elanikkonna seksuaal- ja reproduktiivtervises. Soovime olla professionaalseks koostööpartneriks erinevatele huvigruppidele, sh riigiasutustele, ettevõtetele ja teistele organisatsioonidele, pakkudes nõustamist ja teavet tõenduspõhiste sekkumiste väljatöötamiseks.

Keskuse tegevussuunad on teadusuuringud, valdkonna indikaatorite väljatöötamine ja analüüs, koolitused, arendustegevus ja avalikkusele suunatud teavitustöö. Hetkel keskendume peamiselt Eesti elanike seksuaaltervise mõjurite uurimisele, seksuaalhariduse edendamisele ja seksuaalvägivallaga seotud teenuste arendamisele ja analüüsile.

Seksuaaltervise uuringute keskus asub TÜ naistekliinikus https://kliinilinemeditsiin.ut.ee/et/naistekliinik ja on osa Tartu Ülikooli meditsiinivaldkonna Kliiniliste Uuringute Keskuse http://www.ctm.ee/et/ infrastruktuurist, mis toetab keskust erinevate tugiteenustega.

Seksuaaltervise uuringute keskuse missioon on tõenduspõhiste sekkumiste väljatöötamise ja rakendamise kaudu Eesti elanike seksuaal- ja reproduktiivtervise parandamine.

 

Viimased uudised

Toimus veebikoolitus õpetajatele ja kooli tugispetsialistidele noorte kohtinguvägivalla ennetamiseks

20.05.2022
Veebikoolitus "Terved ja turvalised suhted" toimus 11.-30.04.2022 Tartu Ülikooli Moodle'i keskkonnas ja osales 36 õpetajat ja kooli tugispetsialisti, õppejõududeks olid Kai Part ja Merike Kull. Koolitusel tutvustati ka vastvalminud digimaterjale (sh keskkoolile): juhendmaterjal õpetajale ja õppematerjal... Loe lähemalt Toimus veebikoolitus õpetajatele ja kooli tugispetsialistidele noorte kohtinguvägivalla ennetamiseks kohta
Kõik uudised