9. Ülikoolipoolne juhendaja annab hinnangu praktikaaruandele

Selles osas selgitatakse, mida ülikooli poolne juhendaja praktikaaruandes hindab ning miks on hinnangu andmine oluline.

Mida praktikaaruandes hinnatakse?

Iga üliõpilane saab tagasiside oma praktikaaruandele ning isiklikule arengule. Nii praktikaaruande vorm kui ka hindamine on määratletud instituudis. Praktikaaruande hindamise eesmärk on anda üliõpilasele tagasisidet tema oskuse kohta analüüsida oma õppimiskogemust.

Praktikaaruandes ja selle esitlusel hinnatakse aspekte, mis on olulised üliõpilase isikliku arengu jaoks (Mida ma tahan praktikal õppida? Kuidas ma plaanin seda õppida? Kuidas ma tõendan, et ma seda õppisin?).

  • Eesmärkide seadmine ja saavutamine
  • Eneseanalüüs eesmärkide saavutamisel
  • Erialaste pädevuste arendamine
  • Tulevikuoskuste kasutamine ja arendamine
  • Õpikogemuse reflekteerimine
  • Vormistus ja esitlus

Kuidas anda praktikaaruandele ja esitlemisele hinnangut?

Praktikaaruande ja selle kaitsmise hindamisel on oluline anda üliõpilasele terviklikku ja konstruktiivset tagasisidet. See tähendab, et tagasisidet tuleb anda nii üliõpilase arengule (praktikaaruande osa) kui ka tema oskusele ennast kirjalikult ja suuliselt väljendada. Tagasisides on oluline välja tuua nii tugevused (mis on väga hästi, mis väärib tunnustamist jmt) kui ka arenguvajadused (millised on olulisemad puudused, mida saaks paremini teha, millele edaspidi tähelepanu pöörata jmt). Igal praktikal võivad olla spetsiifilised hindamiskriteeriumid. Need võivad varieeruda lähtuvalt õppekavast ja õppetasemest.

Miks on üliõpilasele praktikaaruande kohta hinnangu ja tagasiside andmine oluline?

Terviklik ja konstruktiivne tagasiside toetab üliõpilase arengut, kuna aitab üliõpilasel parandada eneseanalüüsi oskust, selgitada välja teadmiste ja oskuste täiendamise vajadused ning kavandada edasisi õpinguid või planeerida karjääri.


E-kursuse ekspertarvamus on toetatud EL projektist Edu&Tegu.


Töö- ja praktikapakkumised


Võimalus üliõpilasele