Kvalitatiivsed uurimismeetodid sotsiaalteadustes

Avaleht

Siinse õppevara üldine eesmärk on võimaldada üliõpilastel iseseisvalt tutvuda kvalitatiivsete uuringute iseärasustega sotsiaalteaduste kontekstis ja saada tuge oma uurimistööde läbiviimisel. Õppevara on üles ehitatud eelkõige silmas pidades bakalaureuseõppe ja rakenduslike õppekavade üliõpilasi, kuid sobib teadmiste värskendamiseks ka magistri- ja doktoriõppe üliõpilastele. Materjali on võimalik omandada lugedes, kuulates audioloenguid, vaadates videosid ja TÜ Moodle kasutajad saavad lahendada enesekontrolliteste.

Toodud materjalide puhul on oluline mõista nende sissejuhatavat iseloomu. Põhjalikumad oskused ja teadmised peaks välja kujunema kontaktõppes või konkreetse uuringu läbiviimisel koostöös juhendaja(te)ga.

Õppevara läbitöötanud üliõpilane

  • teab põhilisi teoreetilisi paradigmasid, mis võimaldavad ja põhjendavad kvalitatiivsete meetodite kasutamist;
  • teab põhilisi kvalitatiivse andmekogumise ning lihtsamaid andmeanalüüsimise meetodeid;
  • mõistab ja kasutab kvalitatiivsetes uurimustes kasutatavat erialast keelt;
  • on teadlik oma vastutusest kvalitatiivse uurimuse läbiviimisel ja andmete hoidmisel;

VIITAMINE SIINSELE ÕPPEMATERJALILE

Kui soovid siia koondatud materjale kasutada oma uurimistöös, pead ka viitama materjali autorile. Korrektseks viitamiseks on mõned reeglid:

  • Kui siinne keskkond suunab täiendavaks lugemiseks mujale (näiteks samm.ut.ee lehele), tuleb ka viide vormistada teise lehe kohta.
  • Kui viitad siinsel lehel toodud materjalile, on viites oluline konkreetse peatüki autor. Näiteks:
    Rootamm-Valter, J. (2020). Vaatlus. M-L. Tikerperi (toim), Kvalitatiivsed uurimismeetodid sotsiaalteadustes. sisu.ut.ee/kvalitatiivne
    Kõikide siinsete materjalide avaldamisaasta on 2020.
Accept Cookies