Hambaarst märkab hambumusanomaaliat

Test

See test on mõeldud enesekontrolliks. Loe küsimused hoolikalt läbi ja märgi ära õiged vastused.


 

1.

Milline hambumusanomaalia on joonisel?

hambumus1.png

2.

Lapsevanem kurdab, et lapse näo parem ja vasak pool ei ole sarnased. Lapsel on normaalne hambumus ja röntgenpildil pole näha olulisi erinevusi parema ja vasaku poole vahel. Mida lapsevanemale ütlete?

3.

Lapsel on raske hambumusanomaalia ja väga halb suuõõne hügieen. Milline on ettevõtmiste loogiline järjekord?

4.

Kui laps ja lapsevanem kinnitavad, et laps on juba varem proovinud kanda suust eemaldatavat raviaparaati, siis millist raviaparaati pakute sellisele lapsele ?

5.

Patsiendi näo profiil ei ole sirge. Millist röntgenoloogilist analüüsi kasutate põhidiagnoosi püstitamiseks?

6.

 

Järgnevalt on toodud näo- lõualuude piirkonna funktsioonianomaaliad ning kahjulikud harjumused. Märgi ära kahjulikud harjumused.

 

7.

Kui märkate näo välisvaatlusel, et näo alumise kolmandiku kõrgus on madalam/kõrgem, siis mida teete?

8.

Kui lapsevanem kinnitab, et nii lapse isal kui ka vanaisal on esiletungiv suur alalõug, siis milline on ortodontilise ravi prognoos lapsel?

9.

Lapsevanem kurdab, et lapsel on kahe ülemise hamba vahel vahe. Laps on seitsme- aastane. Kliinilisel vaatlusel näha piimakaniinide ja esimeste jäävmolaaride normaalne vahekord. Ülahuulekidal on madal kinnitus. Mida lapsevanemale ütlete?

10.

Patsiendil on kaniinide ja/või molaaride vahekord sagitaaltasapinnas paremal ja vasakul pool erinev. Millest see võib olla tingitud?

11.

Kui vastuvõtul laps kinnitab, et tema ei soovi ortodontilist ravi aga lapsevanem soovib tungivalt, siis milline on ettevõtmiste loogiline järjekord?

12.

Kui laps kurdab ja lapsevanem kinnitab, et eakaaslased narrivad last tema koledate hammaste pärast. Lapsel on  suhteliselt kerge hambumusanomaalia. Kas selline laps vajab ortodontilist ravi või mitte?

13.

Järgnevalt on toodud näo- lõualuude piirkonna funktsioonid ning funktsioonianomaaliad. Märgi ära näo- lõualuude piirkonna funktsioonid.

 

14.

Kui koostate lapse anamneesi, siis kes vastab teie küsimustele?

15.

Kui lapsevanem kurdab, et lapsel on pidevalt suu lahti ja ta norskab magades, siis millise spetsialisti poole soovitate pöörduda?

16.

Milliste punktide vahel toimub näo kolmandike kõrguste mõõtmine? 

Pilt

Punkt juustepiiril
8

Unselect

6

Unselect

4

Unselect

2

Unselect

Punkt ninajuurel
8

Unselect

6

Unselect

4

Unselect

2

Unselect

Punkt nina all
8

Unselect

6

Unselect

4

Unselect

2

Unselect

Punkt lõuatsi otsas
8

Unselect

6

Unselect

4

Unselect

2

Unselect

17.

Lapsevanem kurdab, et lapsel on ülemiste eeshammaste vahel vahed ja hambad on ettepoole kaldu. Laps on kaheksaaastane ja tema piimakaniinide ja esimeste jäävmolaaride vahekord sagitaaltasapinnas on täiesti normaalsed. Mida lapsevanemale ütlete?

18.

Kui konsultatsioonile tulnud vahelduva hammaskonnaga lapsel on suus üks tsentraalne intsisiiv aga teist ei ole, siis millist röntgenülesvõtet on vaja patsiendile teha?

19.

Näete lapse suus olevat hammast aga ei tea, kas see on piima- või jäävhammas. Mida teete?