Autorid: ortodontiaõppejõud Rita Nõmmela, Triin Jagomägi
Tartu Ülikool, stomatoloogia kliinik
Videod: Jaanus Jagomägi


Õpiobjekt sisaldab kõige olulisemat teavet, mida on vaja teada või meelde jätta, et olla edaspidi edukas.  Õpiobjektis olevad videoklipid näitavad hambaarstiks õppivatele üliõpilastele hambumuse määramist erinevates vanuseperioodides. Siin pakutavaid teadmisi saate rakendada õpingute ajal ja ka hiljem, töötades juba iseseisvalt hambaarstina. Materjalide koostamisel on arvestatud hambaarstide vajadusi.

Materjalid on mõeldud õppeaine "Ortodontia" toetamiseks ja iseseisvaks omandamiseks. Testi sooritamine aitab omandatud teadmisi kinnistada. Materjale omandama hakates on sihipärane lugeda  eelkõige teemade pealkirju, nii on võimalik koostada endale sobilik teemade läbimise järjestus. Õpiobjekti läbimiseks kulub ligikaudu 4 akadeemilist tundi.

Tuletage meelde, kas olete hambumust määranud erinevates vanuseperioodides patsientidel. Kui ei ole, ja praktikumid veel kestavad, siis pöörduge õppejõu poole sooviga neid patsiente võimalusel ise näha. Kui midagi jäi ikkagi segaseks, siis küsige alati õppejõu käest, mis teid huvitab. 

forward