Pulbi isoleerimine
2.1. Sissejuhatus
Klaasionomeer on pikka aega kasutuses olnud materjal. Seda kasutatakse mitmetel erinevatel näidustustel: alustäidiseks, täidiseks kohtades kuhu ei lange mälumisrõhk, kinnitustsemendina jpm.
Olemuselt võivad klaasionomeertsemendid olla keemiliselt kõvastuvad või kaksikkõvastuvad, mille keemilist kõvastumist saab kiirendada valguspolümerisatsioonilambiga. Tänapäeval eelistatakse mugavuse ja kvaliteedi poolest kapslis masinaga segatavaid ionomeere. Mitte alati ei ole seda võimalust ja seepärast tutvustab siiinne õpiobjekt sulle ka klaasionomeerse tsemendi käsitsi segamise tehnikat. Seda kahe érineva kasutuse tarvis: alusmaterjaliks ja täidiseks mõelduna.
Erinevad tooted vajavad erinevat käsitlemist ja on erinevate omadustega. Seepärast tutvu alati uue materjali puhul põhjalikult tooteinfoga. Juhendi jälgimine aitab tagada täidise kvaliteeti.
Klaasionomeertsement kapslis, http://solutions.3m.com/wps/portal/3M/en_US/3M-ESPE-NA/dental-professionals/products/espe-catalog/~/Photac-Fil-Quick-Aplicap-Light-Cured-Glass-Ionomer-Restorative?N=5145637+4294945625&rt=rud