Teema 3: Tehnoloogia kasutamine oma kodanikuosaluse tõhustamiseks

SDCE_clowdSelle teema raames käsitletakse töövahendeid ja põhjusi, miks õppijad peaksid oma DKO projektis digitehnoloogiat kasutama. Selle teema õpiväljundid võimaldavad tundma õppida erinevaid digivahendeid ja seda, kuidas neid kasutada digitaalse kodanikuosaluse projekti väljatöötamisel/arendamisel.

 

SDCE3-3

Tehnoloogia kasutamine oma DKO projektis

Kui olete kindlaks teinud, kes teie DKO projekti juhib, ja mõistate projektis osalemise põhjusi, on oluline ka mõelda, kuidas saaksite oma projektis paremaks toimimiseks kasutada tehnoloogiat.

Tehnoloogia võib DKO projektis mitmeti abiks olla, alustades nt veebipõhiste kohtumiste või koosolekute korraldamisest kuni turunduseni.

 

Tehnoloogia kasutamine sarnaselt mõtlevate inimeste leidmiseks

On palju tööriistu ja platvorme, mille abil saate leida sarnaselt mõtlevaid inimesi, kellel on teiega sarnased kired. Sotsiaalmeedia platvormid võimaldavad leida sarnaselt mõtlevaid inimesi rühmade või lehtede kaudu. Kuidas alustada? Proovige otsida Facebookist kogukonnagruppe, keskendudes lehtedele või rühmadele, mis asuvad teie piirkonnas ja on seotud teie ideega. Kui te ei leia midagi kohalikku, proovige laiendada otsingut teistesse piirkondadesse lähtudes teid huvitavast teemast.

 

Digivahendid ühenduse võtmiseks

Vaadake järgmisi digivahendeid, mida saab kasutada sarnaselt mõtlevate inimestega ühenduse võtmiseks.

 

Meetup on töövahend, mille abil saate kohtuda sarnaste huvidega inimestega nii professionaalselt kui ka juhuslikult. Saate valida grupiga liitumise või leida teid huvitavaid sündmusi. Kui te ei leia gruppi, mis vastaks täpselt sellele, mida otsite, proovige luua see ise!
https://www.meetup.com/

 

Meet Me on Androidi ja iOS-i jaoks saadaval olev rakendus, mis võimaldab sarnaste huvidega inimestel üksteisega suhelda. See toimib reaalajas vestlusena ja võimaldab suhelda läheduses olevate inimestega, kellel on teiega samad huvid.
https://www.meetme.com/#home

 

 

Digivahendid suhtlemiseks

Kui olete kohanud inimesi, kellega koos võiksite luua DKO projekti või kelle projektis osalemisest olete huvitatud, peate projektiga alustamiseks/liitumiseks ja kohtumiste korraldamiseks nendega ühendust võtma.

Tutvuge järgmiste rakendustega, et saada ettekujutus, mida võiksite kasutada oma meeskonnakaaslastega veebivestluste pidamiseks.

Neid digivahendeid saab kasutada ka kohtumiste korraldamiseks kogukonnarühmadega, ajurünnakuteks ja muuks.

Zoom on videovestluse töövahend. Zoomi saab kasutada nii veebikoosolekute läbiviimiseks kui ka veebiõppe korraldamiseks. Kasutajad saavad ka virtuaalsel valgel tahvlil ajurünnakut teha ja projektide raames koostööd teha, lisades dokumentidele märkusi teiste õppijate ekraanidel.
Link Zoomi lehele.

 

Facebook Live on töövahend, mis võimaldab kasutajatel Facebooki lehe või grupi kaudu videot otse voogesitada. Seda saab kasutada kogunemiste, sündmuste, etenduste ja õppetundide salvestamiseks.

 

Webex on veebirakendus, mis võimaldab kasutajatel pidada veebivestlusi kuni 100 osalejaga. Webexit saab kasutada hääl- või videokõne teel suhtlemiseks. Seda saab kasutada ka ekraani jagamiseks või dokumentide jagamiseks inimeste vahel.

Webexi peetakse kõikehõlmavaks tarkvaraks, mis pakub võrdseid võimalusi kõigile, olenemata geograafiast, keelest või suhtlusstiilist.
Link Webexi lehele.

 

Projektihalduse töövahendid

Projektihalduse töövahendid võimaldavad inimestel projekte algatada, kavandada ja hallata lihtsal ja tõhusal viisil. Need teil veenduda, et kõik on kursis sellega, mida on vaja teha ja millise projekti protsessiga tegeletakse.

On olemas palju erinevat tüüpi projektijuhtimise tööriistu – peate otsustama, mis sibib teie projektile kõige paremini.

 

Trello võimaldab kasutajatel luua tahvleid, loendeid ja kaarte, mis aitavad teil oma projekte korras hoida. Iga tahvliga saab jagada infot paljudest erinevatest allikatest, nagu ajaveebid, veebilehed ja uudised, mis teevad kasutajatele teabe kiiresti kättesaadavaks.

Trellot saab kasutada ka tasuta versioonina!
Link Trello lehele.

 

Microsoft Teamsi ei peeta tavapäraselt projektihalduse tarkvaraks, kuid see platvorm on hea keskkond meeskonnatööks. Teams kasutab failikaustade asemel pigem kanaleid ja meilide asemel vestlusi. See võimaldab igal meeskonnaliikmel samaaegselt samadele failidele juurde pääseda ja nendega töötada.
Link Teamsi lehele.

 

DKO töövahendite komplekt

Selle teema raames on tutvustatud mitmeid erinevaid digivahendeid. Kuid soovitame tutvuda ka projekti raames välja töötatud “Üliõpilaste kui digitaalses kodanikuühiskonnas osalejate töövahendite komplektiga”.

DKO töövahendite komplekt on suurepärane ressurss, mis aitab leida ideid selle kohta, milliseid töövahendeid ja millal kasutada – see sisaldab mitmeid inspireerivaid töövahendeid, mida on kasutatud kohalike kogukondade abistamiseks üle Euroopa.

Link DKO töövahendite komplektile.

 

Enesekontrolli test

This project has been funded with support from the European Commission. The author is solely responsible for this publication (communication) and the Commission accepts no responsibility for any use may be made of the information contained therein.