Moodul 1: Digitaalne kodanikuaktiivsus – potentsiaal tehnoloogia ja uue meedia ristumiskohas

Alustame!

See moodul käsitleb õppijate digitaalse kodanikuosaluse kontseptsiooni ja selgitab, mis on digitaalne kodanikuosalus ja selle potentsiaali õppijate arenemisel ja sotsiaalseks sidususeks ühiskonnas. Õppijad saavad ülevaate pädevustest, mida nad omandavad digitaalstes kodanikuosaluse tegevustes osaledes, ning tutvuvad mitmete kodaniku kaasamise projektide näidetega.

Selles moodulis käsitletavad teemad:

1. Mis on üliõpilaste digitaalne kodanikuosalus?
2. Kuidas digitaalne kodanikuosalus mõjutab ülikoole (ja muudki)
3. Milliseid pädevusi õppijad kui kodanikuühiskonns osalejed arendavad?
4. Üliõpilaste digitaalse kodanikosaluse näited

Mooduli läbinud õppija

• teab, mis on üliõpilaste digitaalne kodanikuosalus ja kuidas seda kontseptsiooni kõrgkoolides rakendada;
  • mõistab digitehnoloogiate tähtsust kodanikuosaluses ja kuidas digivahendid saavad kodanikuosalusele kaasa aidata;
  • teab, milliseid digi- ja ettevõtluspädevusi on võimalik oma digitaalse kodanikuosaluse tegevuse kaudu omandada;
  • oskab tuua erinevaid näiteid juhtumitest üliõpilaste digitaalse kodanikuosaluse projektidest;
  • omab ettekujutust, millised võiksid digitaalsed kodanikuosaluse projektid tulevikus välja näha.

This project has been funded with support from the European Commission. The author is solely responsible for this publication (communication) and the Commission accepts no responsibility for any use may be made of the information contained therein.