Hammaste juurekanalite erinevad preparatsioonitehnikad roostevabast terasest instrumente kasutades

3.6. Tasakaalustatud jõudude tehnika ehk balanced force tehnika

Tehnika eeliseks teiste käsitehnikate ees on originaalkanali tsentriline paiknemine. Tehnika eeldab eelnevat koronaalset laiendamist. Kasutatakse instrumentidest Flex-R viile, K-viile, kuid ka suurema koonilisusega nikkeltitaanist näpuinstrumente.

Soovitatavalt on kasutusel K-viilid. Eelpainutamine pole vajalik. Liigset jõudu kasutada ei tohi, kuna võib tekkida kanali transportatsioon. Instrumente kasutatakse väiksemalt instrumendilt suurema poole s.t ISO #25, #30, #35, #40 jne. Iga instrument viiakse kanalisse pitsumiseni. Suuremate instrumentide tööpikkus lüheneb kogu aeg. Sellega saavutatakse kanali pidev kooniline kuju. Vajalik on pidev loputamine NaOCl lahusega ja rekapitulatsioon.

Tehnikal on 3(-4) faasi:

  1. Instrument sisestatakse juurekanalisse ja keeratakse kellaosuti liikumise suunas ca 90° kerge apikaalse survega.
  2. Instrumenti hoitakse juurekanalis samal sügavusel kerge vastupanujõuga ning roteeritakse vastupäeva ca 180-270°, et kraapida juurekanali seinalt dentiiniviilmeid.
  3. Viil eemaldatakse kanalist  päripäeva pöörates, et eemaldada preparatsiooni praht juurekanalist
  4. Viimane faas on kasutusel, kui viiakse läbi mitu eelnevat tsüklikolmikut järjest. Peale 2-3 tsüklit eemaldatakse viil kanalist viili päripäeva pöörates koos dentiiniviilmetega.

ringid.png