Zotero kohandamine (eelistused)

Leiate Eelistused/Preferences Zotero menüüst Edit/Redigeerimine. Zotero on vaikimisi ingliskeelne. Kui soovite eestikeelset Zoterot, valige Edit  > Preferences > Advanced > Language > eesti keel.

Eelistuste alt saate ise Zoterot kohandada, nt määrata, kas kirjetega tõmmatakse kaasa ka pdf-id, kas lisatakse märksõnad jne. 

ff

 

Sünkroonimine. Siia sisestage oma Zotero salasõna ja parool, mis võimaldab oma Zotero raamatukogu pidevalt värskendada ja nt erinevatest arvutitest kasutada.

Viitamine. Viitamine >Tekstiredaktorid all saab  MS Wordile või Libre Officile Zotero lisa installeerida. See tekitab tekstiredaktoris eraldi vahekaardi Zotero funktsioonidega, mis võimaldavad kirjutamise käigus tekstisiseseid viiteid lisada ning nende põhjal valitud stiilis bibliograafia moodustada (vt peatükki MS Wordi ja LibreOffice'i lisad - viitamine ja automaatne bibliograafia loomine).

Viitamine > Stiilid all näete aknas enamkasutatavaid stiile, mis installeeritakse koos Zoteroga automaatselt. Klõpsates Veel stiile... avaneb kogu Zotero stiilide loetelu, kus on ligi 10 000 erinevat stiili.

Siit saab otsida paljude ajakirjade viitamisstiile, ülikoolide stiile, nende kohandusi erinevatele keeltele jne. Otsingu kitsendamiseks saab eraldi otsida tekstisisesid  viitamisstiile (nt author-, author-date) või joonealuste märkustega stiile (note). Saab valida ka valdkonda.

Stiilide loetelus hiirega üle stiilide libistades näete, millised iga stiili kirjed välja näevad. Klõpsake stiili nimel ning salvestage need oma valikusse.  Need ilmuvad ka Zotero stiilide aknasse.

back forward