Viidete haldurid Zotero ja Mendeley
Zotero kohandamine (eelistused)
Leiate Eelistused/Preferences Windowsis ja Linuxis Zotero menüüst Edit/Redigeerimine, Macist menüüst Zotero. Zotero on vaikimisi selles keeles, mis keeles on teie operatsioonisüsteem. Kui soovite keelt muuta, valige Edit > Preferences > Advanced > Language > eesti keel.
Eelistuste alt saate ise Zoterot kohandada, nt määrata, kas kirjetega tõmmatakse kaasa ka pdf-id, kas lisatakse märksõnad jne.
Sünkroonimine. Siia sisestage oma Zotero salasõna ja parool, mis võimaldab oma Zotero raamatukogu pidevalt värskendada ja nt erinevatest arvutitest kasutada.
Saate valida automaatse sünkroonimise, siis sünkroonitakse muudatused kohe. Teine võimalus on sünkroonida Zotero käsitsi, klõpsates sünkroonimise nupul (roheline ringjas nool) Zotero tööriistariba paremas ääres.
Viitamine. Viitamine >Tekstiredaktorid all saab MS Wordile või Libre Office’ile Zotero lisa installeerida. See tekitab tekstiredaktoris eraldi vahekaardi Zotero funktsioonidega, mis võimaldab kirjutamise käigus tekstisiseseid viiteid lisada ning nende põhjal valitud stiilis bibliograafia moodustada (vt peatükki MS Wordi ja LibreOffice’i lisad – viitamine ja automaatne bibliograafia loomine).
Viitamine > Stiilid all näete aknas enamkasutatavaid stiile, mis installeeritakse koos Zoteroga automaatselt. Klõpsates Veel stiile… avaneb kogu Zotero stiilide loetelu, kus on ligi 10 000 erinevat stiili.
Siit saab otsida paljude ajakirjade viitamisstiile, ülikoolide stiile, nende kohandusi erinevatele keeltele jne. Otsingu kitsendamiseks saab eraldi otsida tekstisisesid viitamisstiile (nt author-, author-date) või joonealuste märkustega stiile (note). Saab valida ka valdkonda.
Stiilide loetelus hiirega üle stiilide libistades näete, millised iga stiili kirjed välja näevad. Klõpsake stiili nimel ning salvestage need oma valikusse. Need ilmuvad ka Zotero stiilide aknasse.