Viidete haldurid Zotero ja Mendeley

Teadusandmebaasidest ja veebist dokumentide lisamine

Kui olete andmebaasist leidnud huvipakkuva dokumendi, avage see ning klõpsake brauseri üleval paremas nurgas Mendeley Web Importeri nuppu d. Märkige dokument ja Klõpsake Add. Dokument salvestatakse ideaaljuhul koos korrektse kirje ja täistekstiga vaikimisi Mendeley kausta All documents. Enne salvestamist saab valida ka mõne muu kausta. Kirje lisamisel lingil View Library klõpsates näete Mendeley Reference Manageri lisatud kirjet. 
Mendeley Desktopi lisanduvad kirjed peale Sync nupul klõpsamist töölaual üleval ribal. 
 

c

Kirje lisamine andmebaasist.

Kui Mendeley ei suuda täisteksti leida, kuvatakse kirje juures paremal PDF not found. Sel juhul tuleb proovida teisi võimalusi täisteksti lisamiseks. 
Nt EBSCO Discovery otsingutulemuste puhul, kui Mendeley Web Importer kirje juures pdf ikooni ei kuva, järgige andmebaasis otsingutulemustes linki Linked Full text, mis viib mõnda teise andmebaasi. Klõpsake siis uuesti Web Importeri nupul ja võib avaneda võimalus saada pdf oma Mendeley töölauale. 

Mendeley parempoolses aknas saate kirjet parandada.  Alati ei tule pdf failid kaasa. Pdf-i lisamiseks tuleb see eraldi arvutisse salvestada ning sealt Mendeley töölauale lohistada või lisada. Ka kirjed ei ole sageli korrektsed. Neile tuleb puuduvad andmed lisada käsitsi. 

Saab ka ise käsitsi uut kirjet luua. Selleks klõpsake Mendeley töölaual üleval väiksel noolekesel ja ja valide Add Entry Manually. Valige sobiv kirje tüüp ja täitke väljad andmetega. 

Kirje lisamine käsitsi

Ja nii käib see Mendeley Reference Manageris:

x