Viidete haldurid Zotero ja Mendeley

Zotero installeerimine

Zotero installeerimine

Minge Zotero kodulehele www.zotero.org ja klõpsake nuppu Download ning valige Zotero 6.0. for Windows.  Zotero tunneb automaatselt ära, millist operatsioonisüsteemi või brauserit kasutate. (Allpool on juhised ka teiste operatsioonisüsteemide jaoks). Järgige juhiseid. Installeerimise järel ilmub arvuti töölauale Zotero ikoon Z, mis avab Zotero programmi arvuti töölaual eraldi aknas.  

Zotero allalaadimise lehelt paremalt installeerige ka selle veebilehitseja Zotero Connector, mida kasutate.  See on Zotero laiendus,  mis võimaldab veebist Zoterosse kirjeid kanda. Kui see on tehtud, ilmub aadressiribale paremale väike ikoon ja sellel klõpsates saategi Zoterosse veebilehtedelt ja andmebaasidest kirjeid lisada. Kui ikooni pärast laienduse installeerimist ei ilmu, klõpsake aadressiriba juures olevale pusletüki ikoonile ja kinnitage Zotero Connector sealt “nööpnõelaga” aadressiribale. 

Registreerige end Zotero kasutajaks https://www.zotero.org/user/register/.  Siis saate Zoterot erinevatest arvutitest kasutada ning kirjeid ka veebis näha. Kui olete erinevate arvutitega töötades Zoterosse kirjeid lisanud, sünkroonitakse need automaatselt ning lisatakse teie isiklikku andmebaasi. Zotero kasutajaga saate Zotero pilves tasuta säilitada 300MB jagu kirjeid ja PDF-e. 

Sisselogimiseks valige Zotero tööriistaribal Edit/Redigeerimine  > Preferences/Eelistused > Sync/Sünkroonimine ning sisestage oma Zotero kasutajanimi ja parool.

 Zotero põhifunktsioone tutvustav video

TÜ raamatukogu ingliskeelne Zotero videotutvustus 
https://panopto.ut.ee/Panopto/Pages/Viewer.aspx?id=260c5f54-efc9-44d7-8ef6-ac6f004f4481

Zotero juhendid inglise keeles https://www.zotero.org/support/quick_start_guide