Teadusandmebaasidest dokumentide lisamine

Kui olete andmebaasist leidnud huvipakkuva dokumendi, avage see ning klõpsake järjehoidja ribal Mendeley Web Imporeri nuppu d. Dokument salvestatakse ideaaljuhul koos korrektse kirje ja täistekstiga vaikimisi Mendeley kausta All documents. Enne salvestamist saab valida ka mõne muu kausta. 
Kui Mendeley ei suuda täisteksti leida, kuvatakse kirje juures paremal PDF not found. Sel juhul tuleb proovida teisi võimalusi täisteksti lisamiseks. 
Nt EBSCO Discovery otsingutulemuste puhul, kui Mendeley Web Importer kirje juures pdf ikooni ei kuva, järgige andmebaasis otsingutulemustes linki Linked Full text, mis viib mõnda teise andmebaasi. Klõpsake siis uuesti Web Importeri nupul ja võib avaneda võimalus saada pdf oma Mendeley töölauale. 

Peale kirjete lisamist näete neid Mendeley töölaual peale Sync nupul klõpsamist.

 

x

Klõpsake Add ning seejärel kirje ülevaatamiseks View Library. Parempoolses aknas saate kirjet parandada.  Alati ei tule pdf failid kaasa. Pdf-i lisamiseks tuleb see eraldi arvutisse salvestada ning sealt Mendeley töölauale lohistada. Ka kirjed ei ole sageli korrektsed. Neile tuleb puuduvad andmed lisada käsitsi. 

 

back forward