Teadusandmebaasidest ja veebist dokumentide lisamine

Kui olete andmebaasist leidnud huvipakkuva dokumendi, avage see ning klõpsake brauseri üleval paremas nurgas Mendeley Web Importeri nuppu d. Märkige dokument ja Klõpsake Add. Dokument salvestatakse ideaaljuhul koos korrektse kirje ja täistekstiga vaikimisi Mendeley kausta All documents. Enne salvestamist saab valida ka mõne muu kausta. Kirje lisamisel lingil View Library klõpsates näete Mendeley veebiversiooni lisatud kirjet. 
Peale kirjete lisamist näete neid Mendeley töölaual peale Sync nupul klõpsamist töölaual üleval ribal. 
 
Kui Mendeley ei suuda täisteksti leida, kuvatakse kirje juures paremal PDF not found. Sel juhul tuleb proovida teisi võimalusi täisteksti lisamiseks. 
Nt EBSCO Discovery otsingutulemuste puhul, kui Mendeley Web Importer kirje juures pdf ikooni ei kuva, järgige andmebaasis otsingutulemustes linki Linked Full text, mis viib mõnda teise andmebaasi. Klõpsake siis uuesti Web Importeri nupul ja võib avaneda võimalus saada pdf oma Mendeley töölauale. 

 

 

x

Parempoolses aknas saate kirjet parandada.  Alati ei tule pdf failid kaasa. Pdf-i lisamiseks tuleb see eraldi arvutisse salvestada ning sealt Mendeley töölauale lohistada. Ka kirjed ei ole sageli korrektsed. Neile tuleb puuduvad andmed lisada käsitsi. 
Saab ka ise käsitsi uut kirjet luua. Selleks klõpsake üleval Add Entry Manually. Vaslige sobiv kirje tüüp ja täitke väljad andmetega. 

Kirje lisamine käsitsi

 

back forward