Mendeley installeerimine

Mendeley https://www.mendeley.com/ on Elsevieri kirjastuse viidete haldur, mis töötab Windowsi, Linuxi ja Maciga ning kõigi veebilehitsejatega.

Alates 2020. a septembrist on kättesaadav Mendeley uus versioon Mendeley Reference Manager. 
Jätkuvalt töötab ka Mendeley Desktop, kuid alates  2022. a septembrist seda enam alla laadida ei saa. Kui see on varem alla laetud, saab edasi kasutada.  Vt selle kohta https://service.elsevier.com/app/answers/detail/a_id/36172/supporthub/mendeley/p/16075/

Kuidas Mendeley Desktop'ilt uuele Mendeley Reference Manager'ile üle minna, saab lugeda siit https://service.elsevier.com/app/answers/detail/a_id/36173/supporthub/mendeley/p/16075/

Migration Guide for Mendeley Desktop users
https://elsevier.widen.net/s/rvlxdx6smx/migration-guide-for-mendeley-desktop-users

Mendeley kasutajakonto loomine
Mendeley kodulehel https://www.mendeley.com/ klõpsake nuppu  x  ning looge Mendeley konto. Sama konto kehtib siis ka Elsevieri andmebaasides ScienceDirect ja Scopus. 
Peale konto loomist saate installeerida oma arvutisse Mendeley uue töölauarakenduse, klõpsates Download Mendeley Reference Manager

c

Töölauale ilmub ikoon c

Mõlemad versioonid saavad olla korraga kasutuses ning veebist ja andmebaasidest kirjeid lisades lisanduvad need peale sünkroonimist ka Mendeley Desktopi. 


Vahend andmebaasidest ja veebist kirjete lisamiseks 

Andmebaasidest ja veebist materjalide lisamiseks Mendeley'sse tuleb lisada veebilehitseja järjehoidjaribale Mendeley Web Importer.   

Minge http://www.mendeley.com/import/ ning klõpsake nupul, mis pakub võimalust paigaldada kasutatavale veebilehitsejale Mendeley Web Importer.

f

Lisage see oma veebilehitsejale, järgides juhiseid. Esimest korda kasutades tuleb oma Mendeley kasutajatunnustega sisse logida. 


Vahend Wordi viidete ja bibliograafia lisamiseks (Mendeley Desktopil)

Mendeley viidete haldamise funktsiooni kasutamiseks tuleb laadida tekstitöötlusprogrammi Mendeley pluginAvage oma arvutis Mendeley töölaual (Mendeley Desktop) Tools -> Install MS Word plugin. Kui kasutate mõnda teist tekstitöötlusprogrammi, siis valige see.

Kui nüüd Wordi avate, näete saki References / Viited all  Mendeley tööriistaribal (Mendeley Cite-O-Matic) ikoone viidete lisamiseks ja bibliograafia loomiseks. See plugin töötab ainult Mendeley Desktop'iga.

d


Vahend Wordi viidete ja bibliograafia lisamiseks (Mendeley Reference Manageril)

Selleks on loodud eraldi lisandmoodul Mendeley Cite. Mendeley Reference Manager avalehel üleval avage Tools -> Install Mendeley Cite for Microsoft Word s

või laadige alla siit https://www.mendeley.com/reference-management/mendeley-cite

Kui see ei õnnestu, vaadake lisainfot siit https://service.elsevier.com/app/answers/detail/a_id/29851/supporthub/mendeley/p/16075/

Mendeley Cite töötab Microsoft Word 2016 ja uuemate versioonidega, Microsoft Online ja Microsoft Office 365-ga, seda ei saa aga kasutada Google'i dokumentidega.

Mendeley Cite on veel arendamisel ja sellega võib olla probleeme.

Õppematerjali järgnevad peatükid tutvustavad Mendeley Desktopi võimalusi ja need on täiendamisel uue Mendeley Reference Manageri osas.

Uue Mendeley Reference Manageri juhendid on siin:

https://www.mendeley.com/guides/mendeley-reference-manager/
https://p.widencdn.net/cwxrju/Mendeley-Reference-Manager---Quick-User-Guide---April-2019
Mendeley Reference Manageri videotutvustus 

https://elsevier.libguides.com/Mendeley

back forward