Mendeley installeerimine

Alates 2020. a septembrist on kättesaadav Mendeley uus versioon Mendeley Reference Manager, mis on asendanud Mendeley Web Library.
Jätkuvalt töötab ka Mendeley Desktop, mida aga enam ei arendata ja edaspidi toimub üleminek uuele versioonile. Kindlasti antakse sellest kasutajatele teada ja seni võib töölauaversiooni julgelt edasi kasutada. 

Mendeley kasutajakonto loomine
Mendeley kodulehel https://www.mendeley.com/ klõpsake nuppu   x  ning looge Mendeley konto.  Sama konto kehtid siis ka Elsevieri andmebaasides Science Direct ja Scopus. 

Peale konto loomist saate installeerida oma arvutisse Mendeley töölauarakenduse, klõpsates Download Mendeley Reference Manager

c

Töölauale ilmub ikoon c

 

Mendeley Desktop versiooni saate oma arvutisse paigaldada siit

https://www.mendeley.com/reference-management/mendeley-desktop

Järgmisel lehel klõpsake  c  ja järgige antud juhiseid.  Töölaua saavad installeerida ka Mac'i ja  Linux'i kasutajad. 

Teie tööalauale ilmub Mendeley Desktop ikoon  g

Mõlemad versioonid saavad olla korraga kasutuses ja vebist ja andmebaasidest kirjeid lisades lisanduva need peale sünkroonimist ka Mendeley Desktopi. 


Vahend andmebaasidest ja veebist kirjete lisamiseks 

Andmebaasidest ja veebist materjalide lisamiseks Mendeley'sse tuleb lisada veebilehitseja järjehoidjaribale Mendeley Web Importer.   

Minge http://www.mendeley.com/import/ ning klõpsake nupul, mis pakub võimalust paigaldada ksutatavale veebilehitysejale Mendeley Web Importer.

f

Lisage see oma veebilehitsejale, järgides juhiseid. Esimest korda kasutades tuleb oma Mendeley kasutajatunnustega sisse logida. 


Vahend Wordi viidete ja bibliograafia lisamiseks (Mendeley Desktop)

Mendeley viidete haldamise funktsiooni kasutamiseks tuleb laadida tekstitöötlusprogrammi Mendeley pluginAvage oma arvutis Mendeley töölaual (Mendeley Desktop) Tools -> Install MS Word plugin. Kui kasutate mõnda teist tekstitöötlusprogrammi, siis valige see.

Kui nüüd Wordi avate, näete saki References / Viited all  Mendeley tööriistaribal (Mendeley Cite-O-Matic) ikoone viidete lisamiseks ja bibliograafia loomiseks. 

d


Vahend Wordi viidete ja bibliograafia lisamiseks (Mendeley Reference Manager )

Selleks on loodud eraldi vahend Mendeley Cite. Mendeley Reference Manager avalehl üleval avage Tools -> Install Mendeley Cite for Microsoft Word

Õppematerjali järgnevad peatükid tutvustavad Mendeley Desktopi võimalusi. 

Uue Mendeley Reference Manageri juhendid on siin:

https://www.mendeley.com/guides/mendeley-reference-manager/

https://p.widencdn.net/cwxrju/Mendeley-Reference-Manager---Quick-User-Guide---April-2019

back forward