Zotero installeerimine

Zotero Firefoxi lisana

Avage Mozilla Firefox. Minge Zotero kodulehele www.zotero.org. Klõpsake nuppu zot download  Valige installeerimiseks Zotero for Firefox. Jälgige instruktsioone. Pärast installeerimist tehke Firefoxile restart. Nüüd ilmub veebilehitseja paremasse ülaserva  Zotero ikoon zot ikoon. Sellel klõpsates avaneb veebilehitseja allservas aken, kus näete enda lisatud kirjeid. Kirjete Zoterosse lisamisel ei pea aken avatud olema. 

Zotero 5.0

2017. a novembris on toimunud olulised muutused, kuidas Zotero Firefoxiga töötab. See ei ole enam brauseri lisa. Zotero 5.0 installeerimiseks minge Zotero kodulehele www.zotero.org. Klõpsake nuppu zot downloadning valige Zotero 5.0. Jälgige instruktisioone. Installeerimise järel ilmub veebilehitseja allserva Zotero ikoon Z. Sellel klõpsates avaneb aken, kus näete enda lisatud kirjeid.
Installeerige ka Zotero Connector, klõpsates Install Firefox Connector. 

Zotero Standalone Google Chrome'ile või Safarile

Kui te soovite brauserina kasutada Google Chrome'i või Safarit, laadige alla Zotero Standalone ning käivitage setup fail. Installeerimise tulemusena paigaldatakse töölauale ikoon, mis avab eraldi Zotero akna arvuti töölaual. Installeerimise lehe allservas https://www.zotero.org/download/ on rubriik Connectors. Klõpsake Chrome ning paigaldage oma brauserile soovitatud laiendus. Laienduse saab paigaldada ja eemaldada ka Google Chrome ülariba triibulisel ikoonil klõpsates -> Rohkem tööriistu -> Laiendused. Laiendus võimaldab veebilehti parema hiireklõpsuga salvestada.

Registreerige end Zotero kasutajaks https://www.zotero.org/user/register/.  Siis saate Zoterot erinevatest arvutitest kasutada ning kirjeid ka veebis näha.  Kui olete erinevate arvutitega töötades Zoterosse kirjeid lisanud, sünkroonitakse need automaatselt ning lisatakse teie isiklikku andmebaasi. Sisselogitud kasutajad saavad moodustada ka gruppe ning oma kaustu jagada. Zoterosse saab lisada faile (doc, pdf, html) ning sünkroonimisel neid ühest arvutis teise viia.  Sisselogimiseks valige tööriistaribal hammasrattaga ikooni alt Eelistused -> Sünkroonimine ning sisestage oma Zotero kasutajanimi ja parool.


back forward