Üliõpilasesinduse uudised

Päevakajalised uudised Tartu Ülikooli üliõpilasesinduselt (TÜÜE), mis koondab pea 150 esindajat. TÜÜE poole võid pöörduda õppekorraldusliku probleemiga, aga ka selleks, et saada õiguslikku nõu või pakkuda välja ideid, kuidas ülikooli paremaks teha.

26. oktoober – 30. oktoober

Teeme KOOS ülikooli paremaks

Ärge hoidke oma hobuseid tagasi! Ärge hoidke... Pange kõigepealt käima „Loodus ja hobused“ ning selle nelja minuti jooksul jõuab täpselt anda meile hindamatu väärtusega teadmist, kuidas teha ülikool paremaks. Üliõpilaste esindamine on üliõpilasesinduse südame- ja auasi. 

Anna oma väärtuslik panus siin >

Uuring koosneb eraldiseisvalt veebiküsimustikust ja vabatahtlikust fookusgrupi intervjuust. Mõlemas etapis osalemine on anonüümne ja vabatahtlik ning loobuda võib igal ajahetkel. 
Mõlemas etapis osalenute vahel ka loosiauhinnad!

 

Mis saab minu tagasisidest?

28. oktoobril toimub vestlusõhtu „TÜÜE esitleb: Mis saab minu tagasisidest?“.
Saa teada, kui oluline on Sinu tagasiside ja mida on tudengite tagasiside muutnud ning arutle teemal ka teistega. Külla tulevad Narva Kolledži avaliku halduse õppejõud Aet Kiisla ning matemaatika ja statistika instituudi üliõpilasesindaja Kai Budrikas. Tõllakuuri (Ülikooli 18B) uksed avanevad kell 18 ning osa saab võtta ka veebi vahendusel.
Loe kõigest lähemalt meie Facebooki ürituse lehelt >

 

TÜÜE infonurk õppehoonetes

TÜ üliõpilasesindus on loomas oma infonurgad nii paljudesse õppehoonetesse kui võimalik. Lisaks oma mõtetele selle sisu loomiseks, soovime kuulda ka teie omi. Millisest informatsioonist oled oma õpingute vältel puudust tundud või mida pead vajalikuks edaspidi? Anna sellest teada siin >

 

Välistudengite elu Tartus

30. oktoobril kell 18 algav vestlusõhtu välistudengite õppimisest ja võimalustest Tartus ootab nii välistudengeid endid kui ka teisi huvilisi kaasa rääkima, milline on elu Tartus, millised on töö- ja praktikavõimalused ja palju muud, mis võiks sobituda just välistudengi profiiliga. Meiega ühineb ka Eero Loonurm, kes oma aastatepikkuse kogemusega annab nõu, kuidas ise soovitud tulemuse saavutamisele kaasa aidata.

Tule kohapeale Ülikooli 18b, sööme snäkke ja arutame teemade üle kakskeelselt. Aga võid ühineda ka veebi teel. Pidevalt täieneva info saamiseks hoia silma peal Facebookis.

12. oktoober – 23. oktoober

Vestlusõhtu

28. oktoobril toimub järjekordne vestlusõhtu „TÜÜE esitleb: Mis saab minu tagasisidest?“.
Saa teada, kui oluline on Sinu tagasiside ja arutle teemal ka teistega. Külalisesinejaid ootame rääkima sellest, mida on tudengite tagasiside muutnud.
Tõllakuuri (Ülikooli 18B) uksed avanevad kell 18, kuid turvalisuse mõttes soovitame osa võtta veebi vahendusel.
Loe kõigest lähemalt meie Facebooki ürituse lehelt

 

TÜÜE infonurk õppehoonetes

TÜ üliõpilasesindus on loomas oma infonurgad nii paljudesse õppehoonetesse kui võimalik. Lisaks oma mõtetele selle sisu loomiseks, soovime kuulda ka teie omi. Võta hetk ja mõtle, millisest informatsioonist oled oma õpingute vältel puudust tundud või mida pead vajalikuks edaspidi.

Vaid üks küsimus — vasta sellele siin

 

Artikleid

TÜÜE puust ja punaseks

„Üliõpilasesindus“ on keeleliselt lihtsasti mõistetav sõnapaar. Aga sisuliselt?
UT ajakirjas ilmunud artikkel TÜÜE tegemistest puust ja punaseks võtab kokku meie olemuse. Tutvu terviseks!

 

Tagasiside ülikoolis – kellele, kuidas ja milleks?

Tagasiside. Kellele ja miks? TÜ üliõpilasesindus ja selle vilistlane Marge Vaikjärv tutvustavad üliõpilaskonnale ja muule ülikooliperele põhjalikumalt väljundipõhise õppe olemust. Hakkas põnev? Loe järjekorras juba teist sarjas ilmunud artiklit Tagasiside ülikoolis – kellele, kuidas ja milleks?!
Semestriülese projektiga tutvu lähemalt tyye.ut.ee/opivaljund

 

Ülikoolipere vaimse tervise edendamiseks saab teha veel enam

„Tudeng hakkab ise abi otsima alles siis, kui asi on juba väga hull,“ tõdes TÜÜE aseesimees Trine Tamm UT ajakirjale antud intervjuus vaimse tervise teemadel, mistõttu koostab TÜÜE koostöös personaliarendus- ja nõustamiskeskusega vaimse tervise probleemide ennetamise tegevuskava. Artiklist saad kõige kohta lähemalt lugeda.

28. september – 2. oktoober

Tunne oma õigusi

Õppekorralduseeskiri, p.79:
Täiskoormusega õppes täidab üliõpilane iga nominaalse õppeaasta lõpuks õppekava järgi täitmisele kuuluva õppe mahust vähemalt 75% – oma esimese nominaalse õppeaasta lõpuks vähemalt 45 EAP-d, oma teise nominaalse õppeaasta lõpuks vähemalt 90 EAP-d jne.
Arsti-, hambaarsti- ja proviisoriõppes täidab üliõpilane iga õppeaasta lõpuks kohustuslike õppeainete mahust 100%. 

 

Õpiväljund

Sügissemestril keskendub Tartu Ülikooli üliõpilasesindus väljundipõhise õppe olemuse laiemale tutvustamisele üliõpilaskonnale ja muule ülikooliperele. Võtame luubi alla nii väljundipõhisuse olemuse, rakendusvõimalused, üldpädevuste arendamise, hindamise kui ka tagasiside.

Vaata lähemalt tyye.ut.ee/opivaljund ning loe ka sissejuhatavat artiklit UT ajakirjas

⇒ MIS ON ÕPIVÄLJUND? ÕPIVÄLJUND ON TEADMINE, OSKUS VÕI HOIAK, MILLE ÕPPIJA ÕPPEPROTSESSI LÕPUKS OMANDAMA PEAB.

21. september – 25. september

Teaduse rahastus

Nädal tagasi käisid meie üliõpilasesindajad Tallinnas Riigikogu ees, et anda koos teiste üliõpilasesindajatega üle rahvaalgatus ettepanekuga kõrghariduse ja teadustegevuse rahastuse suurendamiseks. 

 

Õpiväljund

Sügissemestril keskendub Tartu Ülikooli üliõpilasesindus väljundipõhise õppe olemuse laiemale tutvustamisele üliõpilaskonnale ja muule ülikooliperele. Võtame luubi alla nii väljundipõhisuse olemuse, rakendusvõimalused, üldpädevuste arendamise, hindamise kui ka tagasiside. Vaata lähemalt tyye.ut.ee/opivaljund ning loe ka sissejuhatavat artiklit UT ajakirjas

Mis on õpiväljund? Õpiväljund on teadmine, oskus või hoiak, mille õppija õppeprotsessi lõpuks omandama peab.  

 

TÜÜE ESITLEB: kelleks kõrgharidus meid vormib?

Kui paned Google'i otsingusse sõnad ülikool, kujundama ja hoiakud, saad tulemuseks mitmeid artikleid ja kirjutisi, kus käsitletakse hoiakute kujundamise vajalikkust, keskkonnaalaseid hoiakuid, enesekohaseid hoiakuid, väärtushinnangute kujundamist, võrdõiguslikkuse alaseid hoiakuid jne. Aga millised need hoiakud on, mida kujundama peaks? Milliseid hoiakuid peaks ülikool kujundama? Kas üldse peaks? Kas hoiakute kujundamine on kõrghariduse osa? Kutsume Sind koos meiega sel teemal kaasa mõtlema!
Vaata lähemalt Facebookist ja märgi ära oma osalus, et saaksime arvestada terviseohutusnõuetega! Kogu vestlusõhtu toimub inglise keeles.
Üritus kuulub @Tartu Tudengipäevad: sügis 2020 kavasse. Vaata lähemalt studentdays.ee.

14. september – 18. september

Tunne oma esindajat

Kevadel valisid tudengid endale esindajad nii instituudi kui valdkonna nõukogudesse ning algava õppeaasta eel on oluline teada, kes on Sinu esindajad.
Üliõpilasesindaja poole võid pöörduda kogu õpingute vältel nii õppimistingimusi parendavate ettepanekutega aga ka murede korral, mis nõuavad õiguslikumat lähenemist. Oma instituudi või valdkonna üliõpilaskogu toimetustega kursis olemiseks otsi üles nende sotsiaalmeediakanal. Esindajad leiad ka tyye.ut.ee/esindajad.

 

Doktorantide töögrupp

Kui oled mõelnud, mis sai Sinu eelmisel õppeaastal antud tagasisidest, soovid ülevaadet doktoriõppega toimuvast Sinu instituudis või valdkonnas ja püüad ülikooli paremaks teha, siis see kohtumine on just sulle.
Vaata lähemalt meie Facebooki ürituse lehelt.

 

Aasta õppejõud

Mõni õppeaine jäi eriolukorra ajal eriti leidlike lahenduste poolest silma? Mõni õppejõud motiveeris eriliselt palju keerulisest kevadsemestrist end läbi vedama? Käimas on aasta õppejõud 2020 kandidaatide esitamine! Nominatsiooni üles seadmiseks tuleb moodustada vähemalt viiest tudengist koosnev meeskond, kellega üheskoos möödunud aastale tagasi vaadata ja eriliselt meeldejäävat õppimiskogemust meenutada.
Tunnustuse kohta loe lähemalt kodulehelt või mine otse tunnustuse vormi täitma.

 

TÜÜE kohvihommik

Tule tutvu TÜ üliõpilasesindusega, joo tass kohvi ja räägi meiega kasvõi maast ja ilmast 24. septembril kell 814 toimuval kohvihommikul. Paneme käima kohvimasina, lauale suupisted ja mängud ning VR-le akud külge.
TÜÜE HQ asub ülikooli peahoone kõrval Tõllakuuris, Ülikooli 18b.
Vaata lähemalt Facebookist ja kui oled tulemas, siis märgi see kindlasti ära, et teaksime arvestada terviseohtusnõuetega!
Üritus kuulub @Tartu Tudengipäevad: sügis 2020 kavasse. Vaata lähemalt studentdays.ee.

 

TÜÜE ESITLEB: kelleks kõrgharidus meid vormib?

Kui paned Google'i otsingusse sõnad ülikool, kujundama ja hoiakud, saad tulemuseks mitmeid artikleid ja kirjutisi, kus käsitletakse hoiakute kujundamise vajalikkust, keskkonnaalaseid hoiakuid, enesekohaseid hoiakuid, väärtushinnangute kujundamist, võrdõiguslikkuse alaseid hoiakuid jne. Aga millised need hoiakud on, mida kujundama peaks? Milliseid hoiakuid peaks ülikool kujundama? Kas üldse peaks? Kas hoiakute kujundamine on kõrghariduse osa? Kutsume Sind koos meiega sel teemal kaasa mõtlema!
Vaata lähemalt Facebookist ja märgi ära oma osalus, et saaksime arvestada terviseohutusnõuetega! Kogu vestlusõhtu toimub inglise keeles.
Üritus kuulub @Tartu Tudengipäevad: sügis 2020 kavasse. Vaata lähemalt studentdays.ee.

7. september – 11. september

Tunne oma õigusi

Kas teadsid, et õppimist Tartu Ülikoolis reguleerib õppekorralduseeskiri?

ÕKE p. 67 Üliõpilasel on õigus tühistada registreerumine õppeainele kahe nädala jooksul alates esimese kontaktõppe toimumisest või ainekavas määratud tähtaja jooksul, mis on vähemalt 10% kontaktõppest.“

Leia enda jaoks kasulik informatsioon ja ole oma õigustest teadlik. Loe täpsemalt.

 

OR tudengimess

9. septembril algusega kell 12 toimub juba viiendat korda OLE ROHKEM. Tudengimess, kus on võimalik tutvuda üle 30 erineva tudengiorganisatsiooni ja korporatsiooniga, et leida omale sobiv tudengielu rikastav selts. Üritusel on korralik meelelahutusprogramm ja ei puudu ka võimalus võita auhindu. Ka üliõpilasesindus viib läbi põneva, oma eesmärke kaardistava ja sellega motivatsiooni tõstva mängu, kus samuti ei puudu auhinnad!
Loe rohkem siit ja kohtume Raekoja platsil Tartus!

 

Doktorantide töögrupp

Kui oled mõelnud, mis sai Sinu eelmisel õppeaastal antud tagasisidest, soovid ülevaadet doktoriõppega toimuvast Sinu instituudis või valdkonnas ja püüad ülikooli paremaks teha, siis see kohtumine on just sulle.
Vaata lähemalt meie Facebooki ürituse lehelt.

 

Aasta õppejõud

Mõni õppeaine jäi eriolukorra ajal eriti leidlike lahenduste poolest silma? Mõni õppejõud motiveeris eriliselt palju keerulisest kevadsemestrist end läbi vedama? Käimas on aasta õppejõud 2020 kandidaatide esitamine! Nominatsiooni üles seadmiseks tuleb moodustada vähemalt viiest tudengist koosnev meeskond, kellega üheskoos möödunud aastale tagasi vaadata ja eriliselt meeldejäävat õppimiskogemust meenutada.
Tunnustuse kohta loe lähemalt kodulehelt või mine otse tunnustuse vormi täitma.

 

TÜ avaaktusel rääkis üliõpilaskonna nimel TÜÜE esimees

Esmaspäeval toimus akadeemilise aasta avamine, kus ka üliõpilaskonna esimees Karl Lembit Laane pidas kõne.

"Ja esindajaid teil on: igas instituudis, igas valdkonnas, ülikooli senatis ja isegi riiklikul tasandil. Kui teil on mure, oleme me iga hetk valmis teid aitama, et kaitsta teie õigusi, vajadusi ja huve. Ent pidage meeles, et meie saame seista teie eest ainult siis, kui ka teie seisate enda eest."

Videoklipp tervituskõnest 

 

TÜÜE tööpakkumised

TÜÜEs töötamine on tõsiselt tore kogemus, seega haara võimalusest liituda meie tiimiga!
Loe kõigest lähemalt siit.

31. august – 4. september

Rebastele

Rebastel on õpinguid alustades väga palju uut informatsiooni, mida esiti ei oskagi kohe kuhugi lahterdada. Pea aga meeles, et Sinu ümber on palju toredaid kaastudengeid, kes lisaks õpingutele tudengielu mõnel muul viisil parendada soovivad. Hoia kindlasti alles nende tegemisi tutvustavad voldikud ja infomaterjalid oma rebasekotis, mida, usu meid, Sul ühel või teisel hetkel õpingute jooksul kindlasti vaja läheb.
Pane kindlasti tähele ka TÜ üliõpilasesinduse voldikut, sest just üliõpilasesindusel on võimu muuta suuri asju. Hoia end kursis ning jälgi TÜÜE Facebookilehte ja Instagrami. Põhjalikumad kuukokkuvõtted tegemistest ja toimetustest aga ka tudengi õigused ja oma esindajad leiad koduehel tyye.ut.ee.

Tunne oma esindajat

Kevadel valisid tudengid endale esindajad nii instituudi kui valdkonna nõukogudesse ning algava õppeaasta eel on oluline teada, kes on Sinu esindajad.
Üliõpilasesindaja poole võid pöörduda kogu õpingute vältel nii õppimistingimusi parendavate ettepanekutega aga ka murede korral, mis nõuavad õiguslikumat lähenemist. Oma instituudi või valdkonna üliõpilaskogu toimetustega kursis olemiseks otsi üles nende sotsiaalmeediakanal. Esindajad leiad ka tyye.ut.ee/esindajad.

Tunne oma õigusi

Kas teadsid, et õppimist Tartu Ülikoolis reguleerib õppekorralduseeskiri?

ÕKE p. 67 "Üliõpilasel on õigus tühistada registreerumine õppeainele kahe nädala jooksul alates esimese kontaktõppe toimumisest või ainekavas määratud tähtaja jooksul, mis on vähemalt 10% kontaktõppest."

Leia enda jaoks kasulik informatsioon ja ole oma õigustest teadlik. Loe täpsemalt.

OR tudengimess

9. septembril algusega kell 12 toimub juba viiendat korda OLE ROHKEM. Tudengimess, kus on võimalik tutvuda üle 30 erineva tudengiorganisatsiooni ja korporatsiooniga, et leida omale sobiv tudengielu rikastav selts. Üritusel on korralik meelelahutusprogramm ja ei puudu ka võimalus võita auhindu. Loe rohkem siit ja kohtume Raekoja platsil Tartus.

Aasta õppejõud

Mõni õppeaine jäi eriolukorra ajal eriti leidlike lahenduste poolest silma? Mõni õppejõud motiveeris eriliselt palju keerulisest kevadsemestrist end läbi vedama? Käimas on aasta õppejõud 2020 kandidaatide esitamine! Nominatsiooni üles seadmiseks tuleb moodustada vähemalt viiest tudengist koosnev meeskond, kellega üheskoos möödunud aastale tagasi vaadata ja eriliselt meeldejäävat õppimiskogemust meenutada. Tunnustuse kohta loe lähemalt kodulehelt ning tunnustuse vormi saad otse täitma minna https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScLWLwQe2lbeaoZddtOb5TjFYVoPL1SzRaZhtof3UOMtYgndg/viewform

TÜÜE tööpakkumised

Üliõpilasesindus otsib oma meeskonda mitmeid erinevaid huvivaldkondi esindavaid inimesi. Loe kõigest lähemalt siit.

24. august – 28. august

Tunne oma esindajat

Kevadel valisid tudengid endale esindajad nii instituudi kui valdkonna nõukogudesse ning algava õppeaasta eel on oluline teada, kes on Sinu esindajad.
Üliõpilasesindaja poole võid pöörduda kogu õpingute vältel nii õppimistingimusi parendavate ettepanekutega aga ka murede korral, mis nõuavad õiguslikumat lähenemist. Oma instituudi või valdkonna üliõpilaskogu toimetustega kursis olemiseks otsi üles nende sotsiaalmeediakanal. Esindajad leiad ka tyye.ut.ee/esindajad.

Tunne oma õigusi

Kas teadsid, et õppimist Tartu Ülikoolis reguleerib õppekorralduseeskiri? 

ÕKE p. 67 "Üliõpilasel on õigus tühistada registreerumine õppeainele kahe nädala jooksul alates esimese kontaktõppe toimumisest või ainekavas määratud tähtaja jooksul, mis on vähemalt 10% kontaktõppest."

Leia enda jaoks kasulik informatsioon ja ole oma õigustest teadlik. Loe täpsemalt.

Doktorantide töögrupp

Milline on doktorantide huvikaitse tulevik siis, kui neist saavad töötajad?
Eelmisel aastal hoo sisse saanud doktorantuurireform jätkub ka tänavu ning doktorantide arvamus on protsessi tudengisõbralikuks kujundamisel hädavajalik. Esimene kohtumine toimub  juba täna, 24. augustil kell 18 aadressil Ülikooli 18b. Osaleda saab ka Microsoft Teamsi vahendusel. Anna oma huvist märku helo.liis.soodla@ut.ee.

Välistudengite töögrupp

Räägi kaasa Tartu Ülikooli rahvusvahelistumise teemal ning aita mõelda kaasa, kuidas distantsilt õpinguid alustavaid tudengeid paremini lõimida.
Töögrupi esimene kohtumine toimub 27. augustil kell 18 aadressil Ülikooli 18b. Osaleda saab ka Microsoft Teamsi vahendusel. Anna oma huvist märku helo.liis.soodla@ut.ee.