Kasulik info

Iganädalane info üliõpilastelt üliõpilastele, viited toimuvatele sündmustele, põnevatele ettevõtmistele, mitmesugustele võimalustele.

24. september – 28. september

Kutse osaleda kauba tootmise ühisloome uuringus. Saadud tulemusi kasutatakse doktoritöö kirjutamiseks.

Ansambli Wa League tasuta kontsert Tartu Ülikooli aulas

29. septembril kell 18.00 toimub Jaapani traditsioonilise tantsu ja muusika ansambli Wa League kontsert Tartu Ülikooli aulas (Ülikooli 18), mida kaaskorraldavad Jaapani Suursaatkond Eestis, Tartu Ülikool ja Animatsuri. Lisainformatsioon Facebook’i üritusest
Esitamisele tuleb jaapani traditsiooniline muusika ja tants.

Call for students is open: Pasteur Paris University International Doctoral Program 2019

The deadline for candidates to contact laboratories of interest is November 2, and the deadline for the application (to be prepared together with the laboratory) is November 13, 2018. For details, see: www.pasteur.fr/en/education/ppu

Social business case competition Creative Shock

Students’ Association of ISM University of Management and Economics from Lithuania invites you to participate in a social business case competition Creative Shock.

17. september – 21. september

Õppeaine „Praktiline orienteerumine“ ootab osalejaid

19. septembrist saavad tudengid osaleda õppeainel „Praktiline orienteerumine“. Õppeaine on mõeldud üleülikoolilisena kõikide valdkondade bakalaureuse- ja magistriõppe üliõpilastele (k.a. välisüliõpilastele). Õppeaine ei eelda mingeid spetsiifilisi eelteadmisi. Erandina pole lubatud osalemine MVSF üliõpilastel. Aine raames osalevad tudengid Tartus toimuvatel orienteerumispäevakutel, analüüsivad oma liikumisteed ja töötavad läbi Moodle’is olevaid materjale.

STARTER programmi avaüritus – ideede häkaton!

Ootame Sind TÜ Ideelabori STARTER programmi avaüritusele – ideede häkaton! Kui sul on äriidee või huvi ettevõtluse vastu, on see üritus õige koht, kust alustada. Avaüritusel 20. septembril on võimalik kohtuda ka erinevate Tartu startup kogukonna liikmetega. Üritus on inglise keeles ja kõigile tasuta, ent palume eelnevalt registreerida.

20. septembril toimub Tartus rahvusvaheline üliõpilasspordipäev


Kõikidel tudengitel on võimalus spordipäevast osa võtta ning osaleda erinevatel tasuta treeningutel Tartu spordiklubides. Samuti on võimalik registreeruda erinevatele spordivõistlustele. Kogu info spordipäevast EASL kodulehelt.

Tartu Tudengipäevad vallutavad Tartu linna juba järgmisel nädalal!

Vali oma lemmiküritused välja Tartu Tudengipäevade kodulehelt ja tule muuda oma tudengipõlv elamusterohkeks!

Hack Tour Pre-Event: Tartu


Üritus toimub 27.septembril algusega kell 17.30 (kuni 23.00) Spark Hubis (Narva mnt 3, Tartu). Oodatud on kõik programmeerimisest, arendusest ja tehnoloogiast huvitunud ja seda õppivad noored. Parimaid osalejaid premeeritakse hiljem nädalase õppereisiga Helsingisse, mille raames koolitavad neid erinevate valdkondade tipptegijad, külastatakse ettevõtteid ning SLUSH konverentsi. Lisainformatsioon Facebook’i üritusest

Kandideeri lühiprogrammi „Hariduse tulevikutegijad“ ning saa pilguheit Eesti/Hollandi haridussüsteemist

Teise ja kolmanda kursuse TUDENG! (kes ei ole õpetajakoolituse üliõpilane) kas tahad teada, kuidas näeb välja õpetajaameti igapäevatöö? Soovid haridussüsteemi panustada? Teada saada, mis tunne on teha maailma tähtsamat tööd?
Programmi jooksul ei pea asuma veel õpetajaametisse, aga saad võimaluse täiendada oma teadmisi kaasaegsest õpetajatööst, proovile panna enda juhioskused ning tutvuda inspireerivate haridusmaastikul tegutsevate inimestega. Lisaks näed ja koged õpetaja igapäevatööd ning uuenduslikke koolikeskkondi, külastades nii Eesti kui ka Hollandi koole.
Kõik kulud kaetakse!
Loe lähemalt Facebookist või innove.ee/tulevikutegijad

10. september – 14. september

Tartu Tudengipäevad: sügis 2018
10. septembril algab Tartu Tudengipäevade kodulehel registreerumine mitmetele tudengipäevade üritustele. Tutvu festivali programmiga SIIN ja tule muuda oma tudengipõlv elamusterohkeks!

Tartu Ülikooli Sümfooniaorkester otsib oma pultide taha uusi mängijaid
Sümfooniaorkester otsib üliõpilasi, kes on mõnda orkestripilli õppinud ja tahaksid pillimänguga edasi tegeleda või pärast pikka pausi uuesti pilli kätte võtta!
Oodatakse täiendust nii keelpillide kui vaskpuhkpillide ridadesse ja loomulikult loodavad ka, et Tartusse eksib taaskord veel üks fagotimängija.
Liitumiseks külastage kodulehte http://orkester.ut.ee ja täitke ankeet! Enne liitumist võib orkestrit üle vaadata-kuulata esmaspäeviti kell 19–21.30 TÜ aulas!

Viimast nädalat on võimalus osaleda ettevõtlikkuskonkursil
Saada oma ettevõtlik tegu või projekt Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Tartu Ülikooli juhitava ettevõtlusõppe programmi noorte ettevõtlikkuskonkursile. Konkursitöid saab esitada kuni 14. septembrini ning täiendav info on kättesaadav konkursi veebilehel www.ettevõtlusõpe.ee/konkurss. Just ülikooli õppurite hulgas võib olla võitja ja meie pakume omalt poolt parimatele auhindu, muuhulgas ka sTARTUp Day pileteid.

Tahad muuta maailma?
Kas Sul on soov elus midagi olulist ära teha, aga tunned, et puudu on oskustest või kaasteelistest? DD Akadeemia on tudengitele õpingute kõrval läbimiseks mõeldud tasuta arenguprogramm. Tegemist on praktilise programmiga, mille käigus õpid avalikku esinemist, väitlemist, ajajuhtimist ja palju muud kasulikku, mis tuleb kasuks nii töös, ettevõtluses kui vabatahtlikus tegevustes. Vaata lisainfot DD Akadeemia kodulehelt ja külasta infoõhtut.

MTÜ Vanem Vend, Vanem Õde infoõhtu
Juba 24. septembril toimub Ülikooli Kohviku kaminasaalis (Ülikooli 20, Tartu) MTÜ Vanem Vend, Vanem Õde infoõhtu. Üritus algab kell 18.15 ja kestab ligikaudu 2 tundi. Infoõhtul tutvustame MTÜ Vanem Vend, Vanem Õde eesmärke ja tegevust. Kohapeal jagavad meie vabatahtlikud ka oma programmis osalemise kogemust. Kuna aeg on hiline, siis pakume kehakinnituseks võileibu ning kosutuseks kohvi ja teed.

Jaga välistudengiga oma nägemust Eesti elust - #EestiExperience!
Liitu Facebooki grupiga #EestiExperience ning aita Skytte instituudi välisüliõpilastel saada osa Eesti ühiskonnast ja kultuurist! Facebooki grupp #EestiExperience toob kokku instituudis õppivad välistudengid ja eestlased, kes on valmis koos mõne välistudengiga väisama erinevaid üritusi (kohvikutepäevad, tudengipäevad, jalkamängud jne). Paku välistudengile võimalust kohtuda päris Eesti inimestega ning võtta osa erinevatest tegevustest Eestis. 21. oktoobrini toimub ka fotokonkurss, mille peaauhinnaks on 50 euro väärtuses VSpa või Lux Expressi kinkekaart.

Friday Night Run
7. Tartu Linnamaratoni soojendusjooksuks on laheda atmosfääriga Friday Night Run. Start jooksule antakse reedel, 5. oktoobril kell 21 Raekoja platsil.

18.–21. oktoobrini toimub seminar balti ja baltisaksa kultuuriloost Schwerpunktseminar Tartu 2018

3. september – 7. september

Doktoriõppe valikaine „Filosoofilised lahkarvamused“
Vaata treilerit ja registreeru õppeainele SIIT (osaleda saavad ainult doktorandid). Kõik kursused aadressil https://www.ut.ee/oppimine/doktoriope/oppekavad/valikained

Geenidoonorite kogumise kampaania ülikoolis
Geenivaramuga liituda saab veel aasta lõpuni või kuni 100 000 proovi täitumiseni. Liitumine on lihtne ja inimestele tasuta. Oma digitaalse nõusoleku projektis osalemiseks saab anda veebikeskkonnas geenidoonor.ee, vereproove koguvad suuremad haiglad ja SYNLABi teaduslaborid üle Eesti. Eelnevalt aega broneerida vaja ei ole.
Esimesel koolinädalal on plaanis ka mitmed geenidoonorite kogumise päevad instituutides:
6.09.2018 Matemaatika ja statistika instituudi doonoripäev; Liivi 2, Tartu; kell 12–15
7.09.2018 Emaskursuslaste päev (Humanitaarteaduste Instituut); Jakobi 2, Tartu; 10–13
13.09.2018 TÜ sotsiaalteaduste Instituut; Lossi 36, Tartu; kell 12–16

Algab Rahvusvaheliste Suhete Ringi loengusari
Esimene loeng toimub 4. septembril kell 18.15 Tartus, Lossi 36 auditooriumis 215. Külla tuleb USA endine kohtunik ja senaator David Minge, kes pajatab USA rekalibreeruvast välispoliitikast, multilateralismist ja Ameerika-Euroopa suhetest. Oodatud on kõik välispoliitikast ja rahvusvahelistest suhetest huvitatud.
Tähelepanu! Loeng ja sellele järgnev arutelu toimuvad inglise keeles.
Täpsem info Facebookis

Tartu Üliõpilasteater ootab taaskord põnevaid ja teatrilembelisi tudengeid vastuvõtukatsetele
Tartu Üliõpilasteatri katsed toimuvad esmaspäeval 17. septembril kell 18.30 Tartu Üliõpilasmajas, Kalevi 24. Siseneda tagauksest õue poolt ja liikuda otse läbi avatud uste musta saali.
Esitamiseks palutakse ette valmistada üks lühikene katkend proosapalast ning laul ja luuletus.
NB! Enne vastuvõtule kohale tormamist palutakse täita see lühike leheke.

Tiina Tammani arvamuslugude konkurss
Igal sügisel toimub Rahvuskultuurifondi kaudu arvamuslugude konkurss tudengitele, mille eesmärgiks on julgustada noori inimesi ise mõtlema, oma arvamust formuleerima, seda kaitsma. Nii ka tänavu. Teemad on küll ette antud, ent nende seast saab osaleja valida, et mahutada oma arvamust talle sobiva teema alla.
Teemad ja tingimused saab SIIT
Soovi korral saab inspiratsiooniks vaadata ka paari eelmise aasta parimaid töid nii tudengitelt kui gümnasistidelt: http://www.tiinatammanikonkurss.blogspot.com
Parimate tudengist kirjutajate vahel jagatakse välja 500 eurot, mis võib küll kõik minna ühele väga heale isemõtlejale, nagu juhtus möödunud aastal.

Tartu Ülikooli vabade kunstide professori Ilmar Raagi loengukursus
Alanud õppeaastal on üliõpilased oodatud Ilmar Raagi loengukursusele „Mis meid ühendab killustunud maailmas? Fiktiivse maailma loomise võtted ja eetika“ (HVVK.14.096), mis aitab mõista sotsiaalseid, semiootilisi ja eetilisi aspekte, mille raamistikus erinevad lood meie kultuuris tähendusi omandavad.
Kursuse 2. osa kevadsemestril toimub väiksemas kuulajate ringis ning sellega saavad liituda vaid 1. osale registreeritud ning positiivse tulemuse saanud õppijad.

Osale Tartu linna elanike liikumisviiside uuringus
Uuringu eesmärgiks on kaardistada Tartu ja selle lähiümbruse elanike liikumisviiside valikud ning aidata seeläbi kaasa liikuvusteenuste ning säästvate liikumisviiside arendamisele. Uuringus osalemine on anonüümne ning vastuseid oodatakse kuni 20. septembrini (k.a.). Uuring koosneb kahest osast :a) ankeetküsitlus, mida saab täita https://arcg.is/au544; b) interaktiivne kaardirakenduse küsitlus, mida saab täita https://tinyurl.com/y89fhddx.
Kõikide uuringus osalejate vahel loositakse välja erinevaid meeneid: Valdur Mikita raamatud „Tartu tähestik ehk Tarto maine ja taevane trükis“, Tartu logoga spordikotid, termosed ja veepudelid.

Osale uuringus isikuandmete monitoorimise ja kogumise kohta
Projekti PROPHETS (Preventing Radicalisation through the Proliferation of Harmonised Toolkits) projekti partnerina viib Politsei- ja Piirivalveamet läbi uuringut isikuandmete monitoorimise ja kogumise kohta. Uuringu leiad aadressilt https://s.surveyplanet.com/jlgzsxiYq

Kunstide keskus Tartus ootab kursustele
Tartu Ülikooli kunstide keskus ootab kõiki tudengeid osalema kujutava kunsti, multimeedia, käsitöö, muusika, filmi- kui ka tantsukunsti valdkonna kursustele. Lühikirjeldused kursustest leiab veebilehelt. Jälgi keskust Facebookis.
Lisaks pakub keskus sügisest ka uut põnevat seminaride sarja „Kunstist muusikani - tõde pole olemas?“, mis toob kokku oma valdkonna tuntud tegijad, et koos tudengitega arutada aktuaalseid ja intrigeerivaid küsimusi kunstide ja teiste elualade piirimailt. Oma valdkonna väljakutseid ja võimalikke arengusuundi avavad algaval semestril Vaiko Eplik, Jim Ashilevi, Hannaliisa Uusma, Ilmar Raag, Andres Keil, Katrin Pärn ja Reigo Kuivjõgi. Vastuseid otsitakse näiteks küsimustele: kes otsustab kunstiloomingu väärtuse või hinna üle, mis oli või on formaat popmuusikas, kas sugu võib mõjutada inimese loomingulist eneseväljendust, kellele on mõeldud Eesti film?

20. septembril algab Tartus üliõpilastele suunatud koolitus „Ideest ärimudelini. Start-up`i loomine“. Täpsem info ja registreerumine koolituse pealkirjale klikkides.

Tartu Tudengipäevad on 24.–30. septembril taas linnas, võta sõbrad kaasa ja puhka vaim välja. Tutvu programmiga SIIN

27. august – 31. august

Kunstide keskus Tartus ootab kursustele

Tartu Ülikooli kunstide keskus ootab kõiki tudengeid osalema kujutava kunsti, multimeedia, käsitöö, muusika, filmi- kui ka tantsukunsti valdkonna kursustele. Lühikirjeldused kursustest leiab veebilehelt. Jälgi keskust Facebookis.

Lisaks pakub keskus sügisest ka uut põnevat seminaride sarja „Kunstist muusikani - tõde pole olemas?“, mis toob kokku oma valdkonna tuntud tegijad, et koos tudengitega arutada aktuaalseid ja intrigeerivaid küsimusi kunstide ja teiste elualade piirimailt. Oma valdkonna väljakutseid ja võimalikke arengusuundi avavad algaval semestril Vaiko Eplik, Jim Ashilevi, Hannaliisa Uusma, Ilmar Raag, Andres Keil, Katrin Pärn ja Reigo Kuivjõgi. Vastuseid otsitakse näiteks küsimustele: kes otsustab kunstiloomingu väärtuse või hinna üle, mis oli või on formaat popmuusikas, kas sugu võib mõjutada inimese loomingulist eneseväljendust, kellele on mõeldud Eesti film?

20. septembril algab Tartus üliõpilastele suunatud koolitus „Ideest ärimudelini. Start-up`i loomine“. Täpsem info ja registreerumine koolituse pealkirjale klikkides.

Miljon põhjust liituda maailma suurima satelliitnavigatsiooni rakenduste ideekonkursiga ESNC

Euroopa satelliitnavigatsioonisüsteemi rakenduste ideekonkurss (ESNC), mille auhinnafond on üle 1 miljoni euro, ootab taas eestlaste lennukaid äriideid. Ideekonkurssi Eesti eestvedajateks on Tartu Teaduspark ja Tallinna Teaduspark Tehnopol, kes juba kolmandat korda panevad  Eesti võitjale välja rahalise auhinna – 5000.-, oma toote või teenuse arendamiseks ja turu testimiseks, vaata teisi auhindu ESNC Estonia veebilehel.

Tech Day 2018

Üliõpilased on oodatud 13. septembril Tallinnas toimuvale Eesti suurimale tehnoloogiakonverentsile – Tech Day, kus koos parimad ideed, asjatundjad ja lahendused. Enam infot sündmusest Facebookist.
Tudengitele on korraldajad loonud eraldi piletitüübi „Student“, mis annab soodustust 50 eurot tavapileti hinnast. Pileteid saab soetada https://fienta.com/techday lehel.