Kontseptuaalne raamistik suurendamaks ühiskonna pühendumist IKTsse

Konverents “Mis saab Eesti IT-haridusest?”

Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool ja Eesti Infotehnoloogia Kolledž on koostöös Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu, Tallinna Ülikooli ja välispartneritega uurinud kahe aasta vältel Euroopa Regionaalfondi toel, mis mõjutab Eestis huvi tekkimist IT valdkonna vastu, valikut asuda IT valdkonnas kõrgharidust omandama ning motivatsiooni jätkata kõrgharidusõpinguid.

Olete oodatud konverentsile „Mis saab Eesti IT-haridusest?“, kus tutvustatakse uuringu kokkuvõtet ja arutatakse laiemalt IT-hariduse teemal. Konverents toimub 8. juunil kell 10.30–16.00 Tallinnas Eesti Rahvusraamatukogus.

Ürituse ajakava:
          10.00–10.15 kogunemine
          10.15–10.30 tervituskohv
          10.30–10.40 avasõnad
          10.40–11.40 kokkuvõte projektist
                                Margus Pedaste: “Mida Eesti kõrgkoolid uurisid?”
                                Eno Tõnisson: “Kas erinevus rikastab?”
                                Heilo Altin: „Kas igaühest võiks saada programmeerija?“
                                Külli Kori: “Miks õppida IT-d?”
          11.40–12.30 külalisettekanded
                                IT-ettevõtete esindaja Erik Jõgi (Codeborne)
                                Üldhariduskoolide esindaja Birgy Lorenz (Pelgulinna Gümnaasium)
                                Üliõpilaste esindaja Joosep Norma (Tartu Ülikool, informaatika õppekava)