Kui kandideerimine ei olnud edukas

KUI KANDIDEERIMINE EI OLNUD EDUKAS

Kõigil inimestel tuleb aeg-ajalt ette olukordi või sündmusi, milles tuntakse pettumust, hirmu, pahameelt, kurbust, ebakindlust. Selliste olukordade hulka võib kuuluda ka kandideerimine.

Näiteks  kandideerisid töökohale, mis sulle väga meeldib ja mida sul ka väga vaja on. Enda hinnangul on sul selle töö jaoks vajalikud oskused olemas ja sa oled parim kandidaat. Aga sa ei saanud soovitud töökohta, sest valituks osutus keegi teine.  Kuidas sa ennast tunneksid (või oled tundnud)? Töö otsimisel ja saamisel on loomulik, et see ei pruugi õnnestuda esimesel katsel. Mida teha, kui kandideerimine ei olnud edukas?

  • Negatiivseid tundeid ei tekita mitte olukord ise, vaid inimese suhtumine. Enamasti ei ole võimalik muuta olukorda, aga muuta saab enda suhtumist. Igast olukorrast leiab midagi kasulikku, väärtuslikku, õpetlikku. Oled saanud kogemuse võrra rikkamaks ja tunned ennast järgmistel kordadel kindlamalt.
  • Ära jää muremõtetega üksi! Mõtle, kes saavad sind toetada lihtsalt ära kuulamisega või kellel on infot vabade töökohtade kohta või saavad sulle muul moel kasulikud olla töömaailma sisenemisel. Oma tugivõrgustiku kaardistamisel võid kasutada töölehte MINU TUGIVÕRGUSTIK  
  • ​​​​​​​​Aruta oma kogemus läbi karjäärinõustajaga! Kogenud spetsialist aitab üles leida võimalikud komistuskivid kandideerimisel ja järgmisteks kordadeks paremini valmis olla.