Sügiskoolid

Kultuuripärandi loovrakenduste (varasem nimi Pärandtehnoloogia sügiskool) on igasügisene kahepäevane sündmus, mille algatajaks ning korraldajaks on TÜ VKA samanimelise magistriõppe üliõpilased. Sügiskooli eesmärk on kokku viia erinevaid käelise ja muusikalise pärandiga haakuvaid inimesi ning luua seeläbi võimalused interdistsiplinaarseteks aruteludeks ja koostööks. Sügiskoolis keskendutakse igal aastal kindlale teemale. Tavaks on saanud saunaskäik ja öömatk ning tutvumiseks pannakse välja magistrantide uurimisteemade seinapostrid.
Kultuuripärandi loovrakenduste magistriõppekava on pärandtehnoloogia ja pärimusmuusika üliõpilaste ühine õppekava, mis pakub suulise ja ainelise kultuuripärandi käsitlemise kõrvale pärimuse eksperimentaalse ja teoreetilise uurimise suuna. Pärandtehnoloogia all mõistame loovat tehnilist ja kultuurilist praktikat, mis lähtub paikkondlikest kujunduspõhimõtetest, oskustest ja käsitöötehnikatest.
Korraldajad: TÜ VKA pärandtehnoloogia/kultuuripärandi loovrakendused magistrandid.
Algatajad: TÜ VKA pärandtehnoloogia õppekava I lennu vilistlased aastal 2013.
Sihtgrupp: Humanitaarvaldkonna, eriti aga pärimusmuusika, pärandtehnoloogia jt praktiliste kunstialade magistritudengid, üliõpilased, õppejõud, käsitöömeistrid ja teised loovisikud.
Osalejate arv on olnud: 35-70 inimest
Toetajad: Eesti Kultuurkapital, TÜ Viljandi kultuuriakadeemia