Eesti projektid

2016. a. alustati kasitooteaduse oskuskeele toimkonna kokkusaamistega, mille eesmärgiks on käsitöö terminoloogia korrastamine. Selle raames tehakse koostood TÜ ja EKI keeleteadlastega. Projekti eesmärk on käsitööterminite kaardistamine ja lisamine Eesti Keele Instituudi veebipõhisesse ja avalikult kättesaadavasse sõnastiku- ja terminibaasisüsteemi Ekilex (varem Termek). Käsitööteaduse oskussõnade andmebaasi on lisatud üle 2400 termini. Valdkondlik tähelepanu on olnud suunatud käsitöökeele üldterminitele, tegeleti niplamise, võrkpõime, silmuskudumise, heegeldamise, metallkäsitöö, puidukäsitöö jm kirjete ning mõistete kokku leppimisega.
Käsitööteaduse terminite andmebaas.
Käsitöökeele korrastamise kohta kaitses terminikomisjoni eestvedaja Marja-Leena Jaanus 2019. aastal magistritöö. Käsitöö terminoloogia komisjoni töö oskussõnavara korrastamist toetab EKI eestikeelse terminoloogia programm. 
Eesti Keele Instituudi terminikonkursi tegevustoetuse abil valmis oskuskeele õppematerjal TÜ Viljandi kultuuriakadeemia rakenduskorghariduse oppekavade üldainetesse: Teadus- ja loometöö metodoloogia ja Teadustöö metoodika praktikum.
 
Tartu ülikooli ASTRA projekti PER ASPERA raames sai 2017/18 õppeaastal Vilma õppehoone villalabor villakiudude uurimiseks ja mõõtmiseks sobiva mikroskoobi.
Meede: Institutsionaalne arendusprogramm teadus- ja arendusasutustele ja kõrgkoolidele. Toetati projekte, mis parandavad õppe- ja teadustöö tingimusi, tõhusust ja kvaliteeti.
 
„Pärandtehnoloogia rakenduskeskuse väljaarendamine (PÄRTEL)“ (01.01.2009 – 30.06.2015) arendusprojekt keskendus pärandtehnoloogia õppekava erialade arendamisesse lähtuvalt ettevõtluse vajadustest. Pärtli projekti ehk Pärandtehnoloogia rakenduskeskuse väljaarendamise projekti eesmärk oli luua ettevõtete, kutse- ja erialaliitudega koostoos pärandtehnoloogia alane rakendus- ja pädevuskeskus. Selle saavutamiseks parendati TÜ VKA rahvusliku tekstiili ja rahvusliku ehituse õppekavu ning töötati välja rahvusliku metallitöö rakenduskorghariduse õppekava ja pärandtehnoloogia magistriõppekava.
 
Töötute käsitööalase koolitusega olid seotud kaks projekti:
„Käsitööga tööle 2“ (01.05.2009−30.04.2012) kaudu said osalejad uusi teadmisi kohalikust käsitööst kui loomemajanduse ühest olulisest valdkonnast ja võimaluse taiendada oma tootearenduse alaseid oskusi. Projekti eesmärgiks on aidata ette valmistada potentsiaalseid kohalikke väikeettevõtjaid. Koolitustel osalesid käsitood oskavad aktiivsed inimesed, kes olid hetkel töötud.
„Vanemaealiste käsitöömeistrite lõimimine tööturule“  (01.06.2012-30.09.2013) projekti eesmärk oli töötutele suunatud kvaliteetse käsitöötehnoloogia ja ettevõtlusalase koolituse kaudu luua eeldused toimiva allhankevõrgustiku tekkimiseks.