Studia Vernacula

svStudia Vernacula sari avaldab käsitööd ja pärandtehnoloogiat käsitlevaid teadustöid, et pakkuda pärandtehnoloogilisele mõttele akadeemilist foorumit.

Studia Vernacula eesmärk on avaldada kõrgetasemelisi kasitööteaduslikke publikatsioone, arendades seeläbi eestikeelset teadus- ja erialadiskursust. Lisaks avaldatakse ülevaateartikleid, arvustusi ning teisi uurimuslikke kirjutisi. Laiendatud ingliskeelsete sisukokkuvõtete kaudu tutvustab ajakiri Eesti käsitöö- ning rahvusteaduslikke uurimusi ka rahvusvahelisele uurijate ja praktikute ringile.

Studia Vernacula peamine sihtgrupp on akadeemilise taustaga käsitööpraktikud ning naaberteaduste uurijad. Ajakirja põhiartiklid ning praktikapeegli rubriigi kaastööd on kirjutatud enamjaolt TÜ Viljandi kultuuriakadeemia pärandtehnoloogia õppekavade raames valmivate uurimistööde põhjal. Teoreetiline tõlkeartikkel valitakse igasse numbrisse välja toimetuskolleegiumi ettepanekul ning tegevtoimetuse, erialakonsultantide ja osakonna õppejõudude koostoos.

Väljaandja
Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia

Toimetus
Peatoimetaja: Kadri Tüür
Sisutoimetajad: Kadri Tüür, Kanni Labi
Keeletoimetaja: Kanni Labi
Tegevtoimetaja: Madis Rennu
Projektijuht: Lembe Lahtmaa
Inglise keele toimetaja: Jonathan Roper
Küljendaja ja kujundaja: Kristjan Mändmaa

Levitaja
Saarakiri OÜ

Ilmunud väljaanded

2023: “Ümber telje / On the Loom”
2022: “Kelle pärand? / Whose heritage?”
2021: “Luubi all / Zoom in“
2020: “Vaata ringi / Look Around“
2019: “Studying Estonian Heritage Craft Technologies”
2019:  “Asja uuritakse / All things considered“
2018: “Esemete elulood /Object Biographies”
2017: “Leivanumber / Breadwinner”
2016: “Käekirjad / The Scripts of Crafts“
2015: “Silmnähtav / The Manifest“
2014: “Käegakatsutav / The Tangible”
2013: “Lugusid materjalidest”
2012: “Kihnu kördid eile ja täna. Semiootiline esemeuurimus”
2008: “Traditsioonilised puutöö- ja ehitusoskused Viljandimaal”

Ajakirja koostamist ja väljaandmist toetab Tartu Ülikooli humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna rahvusteaduste baasfinantseerimine ja valdkondlik kirjastamistoetus ning Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital.

KULKA logo