Stipendium

Anu Raua nimeline stipendium

Anu Raua nimeline stipendium on mõeldud TÜ Viljandi kultuuriakadeemia pärandtehnoloogia ja kultuuripärandi loovrakenduste õppekavade üliõpilastele, kes on silma paistnud ainelise kultuuripärandi uurimise ja hoidmisega. Igal aastal välja antava stipendiumi ühe osa moodustab rahaline toetus 1000 eurot ning teise osa naturaalmajanduslik toetus, mis sümboliseerib seotust maakultuuriga. Tekstiilikunstnik Anu Raud oli talukujunduse ja rahvusliku käsitöö eriala (praeguse pärandtehnoloogia õppekava rahvusliku tekstiili eriala) asutamise üheks eestvedajaks.

Stipendiumile saavad kandidaate esitada TÜ Viljandi kultuuriakadeemia õppejõud ja üliõpilased. Vabavormilises esildises tuleb selgelt lahti kirjutada kellele ja missuguste teenete eest stipendiumit taotletakse. Ise sellele stipendiumile kandideerida võimalik ei ole. Stipendium antakse tavaliselt üle novembris pärandtehnoloogia konverentsil.
Esildised palume edastada e-posti aadressil tysiht@ut.ee. Tavaliselt on esildiste saatmise tähtaeg sama aasta 1. november.
Täpsemad iga-aastased stipendiumi tingimused ja seniste stipendiaatide kirjeldused leiad TÜ VKA kodulehelt: https://viljandi.ut.ee/et/anu-raua-nimeline-stipendium
Tutvu stipendiumi statuudiga.

Stipendiumi väljaandmist on võimalik toetada tehes oma annetus Tartu Ülikooli sihtasutuse arveldusarvele:
EE471010102026293006 (SEB pank);
EE532200221010373441 (Swedbank).
Selgitusse lisada “Anu Raua stipendiumifond”.

Varasemad stipendiaadid:
2023 – Meelika Hainsoo ja Jaana Reissaar (vaata stipendiumi üleandmise galeriid)
2022 – Kristi Everst ja Koidu Ahk (vaata stipendiumi üleandmise galeriid)
2021 – Kadi Vingisaar (vaata stipendiumi üleandmise galeriid)
2020 – Jaanus Vaabla (vaata stipendiumi üleandmise galeriid)
2019 – Maarja Palu ja Liis Luhamaa (vaata stipendiumi üleandmise galeriid)
2018 – Marko Aatonen ja Kätli Saarkoppel-Kruuser
2017 – Kati Kuusemets ja Mareli Rannap