Kultuuripärandi loovrakenduste magistritööd

2024

Piret Albert “Eesti meeste rahvarõivakomplekti kuuluvad nahkpüksid. Õmblustehnoloogia” (juhendajad Riina Tomberg, Ilme Alandi)

Kadri Allikmäe “Mustrid Torupilli Jussi muusikas ehk Juhan Maakeri pillimängu variatsioonid” (juhendajad Krista Sildoja, Cätlin Mägi)

Kristel Kolga “Lammaste ja kitsede nahastamise võtete mõju naha kvaliteedile” (juhendajad Ave Matsin, Kristina Rajando)

Katti Muru “Eeluuring Eesti lambavilla klassifitseerimise süsteemi loomiseks” (juhendajad Ave Matsin, Astri Kaljus)

Anneli Poska “Koerakarva füüsikalised omadused ja sobivus lõnga valmistamiseks” (juhendajad Ave Matsin, Hele Siimon)

Edvards Puciriuss “Taušeerimistehnoloogia kasutamine Eesti arheoloogiliste leidude näitel” (juhendajad Ragnar Saage, Indrek Jets)

Kelly Veinberg “Viiuliõppe meetodid pärimusmuusika õpetamisel” (juhendajad Krista Sildoja, Celia Roose)

2023

Eda Kivisild “Karksi ja Halliste kihelkondade kinnaste kudumise traditsioon 19. sajandist tänapäevani” (juhendaja Kristi Jõeste)

Kadri Kuusk “Hiiumaa põrandakatted kui kohalike sotsiaal-majanduslike protsesside peegeldus” (juhendajad Helgi Põllo, Ave Matsin)

Katry Mets “Kuldnahk ja selle valmistamine. Huecki maja nahktapeedi fragmentide tehniline ja stilistiline analüüs” (juhendajad Kadri Kallaste, Kurmo Konsa)

Merli Mänd “Muhu naiste vammuste lõikeline areng ja valmistamise tehnikate muutus 19. sajandist kuni 20. sajandi esimese pooleni. Muhu vammuse valmistamine pärandtehnoloogiliste ja tänapäevaste töövõtetega” (juhendaja Inna Raud)

Age Raudsepp “Rahvarõiva käiste kurrutamise tehnoloogia Eestis” (juhendaja Inna Raud)

Svetlana Saare “Pärandtekstiilide puhastamine keemilise puhastuse töökoja tingimustes” (juhendajad Diana Tuulik, Eve Keedus; konsultant Tiia Plamus)

Evelin Siiman “Juusehete tehnoloogia Eestis. Tervikesemete valmistamine punumisketta abil” (juhendaja Astri Kaljus)

Made Uus “Kuidas valmistada Paistu ja Tarvastu naistekasukat. Õppevideote loomine kasuka koolituse juurde” (juhendajad Priit-Kalev Parts, Inna Raud)

Janne Vaabla “Eesti rahvarõivapärand ideoloogiate tuultes: laste rahvarõivakostüümide areng XX sajandil” (juhendaja Inna Raud)

2022

Indrek Ikkonen “Eesti filigraan 1945-1959: traditsioon ja muutused” (juhendaja Eilve Manglus)

Eva-Liisa Kriis “Dobby-telgede ja vedulauaga kangastelgede kasutuselevõtt Eestis 19. sajandi lõpus ja 20. sajandi alguses” (juhendaja Ave Matsin)

Tiina Kull “Nööbiliistuga rahvarõivasärgid Eestis. Pärandtehnoloogiline uurimus esikinnise konstruktsioonidest” (juhendaja Inna Raud)

Aivi Tamm “Puuvillased jakid rahvarõivaste kandmise traditsioonis Lääne-Eestis ja saartel 19. sajandi lõpus ja 20. sajandi alguses” (juhendajad Kristi Jõeste, Anu Randmaa)

Marge Veelmaa “Kangakudumise õpetamine Eesti naiskäsitöökoolides 19. sajandi lõpu ja 20. sajandi alguses ning Euroopa mõjutused sellele” (juhendaja Inna Raud)

Kadi Vingisaar “Kombineeritud pistetega tikitud pinnakirjad ja nende valmistamise töövõtted Järvamaa rahvarõivastel” (juhendajad Ave Matsin, Silja Nõu)