2018 PT sügiskool

„Pärandtehnoloogi(line) elu“

Seitsmendas sügiskoolis mõtestati üheskoos loengute ja ettekannete kaudu kohalikku pärimust ja esemelist kultuuri, näidates seeläbi, milline on kõrghariduse roll ja võimalus valdkonna arengule kaasa aidata. Käsitöömeistritena tegid ettekandeid pärandtehnoloogia magistriõppe vilistlased, jagades enda kogemusi tegemistest ja liikumistest peale kooli lopetamist. Erikülalisena pidas põneva loengu hiina rahvapärasest korvipunumisest Indiana Ülikooli antropoloogiaprofessor Jason Baird Jackson, kes viibis Tartu Ülikoolis Fullbrighti stipendiumiga. Samuti algatas dotsent Priit-Kalev Parts rahvusliku käsitöö osakonna vilistlasklubi.

Esinejad: Kristjan Bachman, Lilian Bristol, Liis Burk, Maret Lehis, Kersti Loite, Margit Pensa, Anu Pink, Mareli Rannap, Andres Rattasepp, Inna Raud, Tarmo Tammekivi, Veinika Västrik, Jason B. Jackson.

p'randtehnoloogilised