Rahvusvahelise õiguse infoallikad

Avaleht. Juurdepääs koduarvutist

Raamatukogu kasutamine koduarvutist

Seadistage arvuti Tartu Ülikooli arvutivõrku. See tagab probleemideta juurdepääsu kõikidele ülikoolile ostetud andmebaasidele, sõltumata sellest, kas olete materjalid leidnud ESTERist, Google’iga,  Google Scholariga või mõne muu otsinguvahendiga.

    • Valige üks veebilehitseja, mida kasutategi ülikooli arvutivõrgus info otsimiseks ning seadistage see vastavalt juhendile

Arvutit seadistamata saate andmebaasidesse TÜ raamatukogu koduleheküljelt utlib.ut.ee. Klõpsake andmebaasi nimel ning sisestage TÜ arvutivõrgu kasutajatunnus ja parool (sama mis ÕISis).

    • Kui ESTERis on raamatu kirje juures link Täistekst TÜ arvutivõrgus, peab raamatu lugemiseks arvuti olema seadistatud Tartu Ülikool arvutivõrku. Teine võimalus: vaadake, millises andmebaasis raamat asub, avage raamatukogu kodulehel andmebaaside loetelu https://utlib.ut.ee/andmebaasid, klõpsake andmebaasi nimel ning sisestage TÜ arvutivõrgu parool.  
    • Portaalist E-ajakirjad ja e-raamatud A-Z peab täistekstide lugemiseks olema arvuti seadistatud TÜ võrku (vt punkt 1).   Teine võimalus: vaadake, millises andmebaasis ajakiri või raamat asub, avage raamatukogu kodulehel andmebaaside loetelu https://utlib.ut.ee/andmebaasid, klõpsake andmebaasi nimel ning sisestage TÜ arvutivõrgu parool.

Andmebaasi nime kõrval noolel klõpsates näete täpsemat infot andmebaasi kohta.

Kui avalehel andmebaasi link ei tööta, seadistage arvuti ülikooli võrku ning klõpsake Otselink andmebaasi.

Otsingute tegemisel saate abi andmebaasi kasutusjuhendist.

abaasid.png