Tudeng tudub. Lehekülg head und väärtustavale tudengile

 

Tartu Ülikooli, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja Tallinna Tehnikakõrgkooli psühholoogide eestvõttel tähistatakse 15.-21. märtsil kõrgkoolides unenädalat, et pöörata enam tähelepanu unele kui ühele tervise alustalale. Nädala jooksul toimub mitmeid virtuaalseid sündmusi ning teavitustegevusi, mis aitavad inimestel enda uneharjumusi mõtestada ja ka korrigeerida. Tudengitele mõeldes koostavad psühholoogid soovitused unehügieeni hoidmiseks ja regulaarse unerütmi säilitamiseks. Testi abil saab enda uneharjumusi ise hinnata ning seejärel ka konkreetsemaid nõuandeid lisaks lugeda. Temaatilisi soovitusi antakse ka õppejõududele, et toetada ülikooli õhkkonda tervikuna.

Unepäeva tähistatakse alates 2008. aastast Maailma Uneühenduse (World Sleep Society) eestvõttel. Sel aastal tähistatakse unepäeva 19. märtsil, kandes pealkirja “Korrapärane uni - tervislik tulevik” (“Regular Sleep, Healthy Future”).

Unenädala raames korraldatavad sündmused:

Lisainfo: Elina Kivinukk, elina.kivinukk@eamt.ee

 

 

Veebilehe koostajad: Elina Kivinukk (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia), Raili Juurikas (Tallinna Tehnikakõrgkool), Tõnu Jürjen (Tartu Ülikooli)