SISSEJUHATUS

Õppematerjal „Informatsiooniline intervjuu – karjääriplaneerija tööriist“  annab ülevaate sellest, mis on informatsiooniline intervjuu ehk infovestlus ja milleks seda kasutada.

Materjal on mõeldud iseseisvaks läbimiseks alates põhikooli lõpuklassi õpilastest kuni pensioniealisteni. Omandatavad teadmised tulevad kasuks nii neile, kes alles uurivad, kuidas oma oskusi, võimeid ja eelistusi töömaailma võimalustega seostada, kui ka neile, kes kaaluvad või on juba otsustanud karjäärimuutuse kasuks.

Materjali läbimiseks kulub keskmiselt 8 tundi. See sisaldab lugemismaterjale, lühikesi harjutusi ja soovitust vähemalt ühe infovestluse läbi viimiseks.

Materjali läbi töötamise tulemusena õpid uue võtte, mida töömaailma tundma õppimiseks kasutada. Eriti hästi sobib infovestlus siis, kui isiklikke kontakte napib ja koostöövõrgustiku loomine on alles alguses.

Materjal toetab järgmiste karjääri planeerimist toetavate oskuste omandamist:

• Info otsimise ja kasutamise oskus, sh digipädevus
  • Võimaluste analüüsi oskus
  • Hariduse ja tööturu info seostamise oskus
  • Koostöövõrgustiku loomise ja hoidmise oskus

Koostatud õppematerjal toetub mitmetele allikatele, mille loetelu leiad materjali lõpust.