Õpetaja tagasiside ja väärtuskommunikatsioon

Õpilase tagasiside

Õpetaja saab kujundada õpilaste tagasiside andmise oskusi nii enda eeskujuga kui ka ülesannetega, milles ta palub õpilastel üksteisele tagasisidet anda ja suunab tagasisideprotsessi.

Vaata tunnivideot alates 06:55 ja vasta järgnevatele küsimustele.

Videolõik 06:55-09:25

ymar_kysim2rgiikoon.pngKuidas õpetaja sõnastab ümber ühe õpilase poolt teisele antud tagasisidet?

Pane tähele, kas õpilased annavad teistele tagasisidet andes soovitusi või osutavad vigadele.

Videolõik 11:06-13:37

ymar_kysim2rgiikoon.pngÕpilased peavad hindama, kas eelnevalt küsimusele vastanud õpilane vastas õigesti. Miks õpetaja laseb teisel õpilasel öelda, kas vastus on õige, kui vastuseid näidatakse vastamise järel niikuinii slaidile?

Videolõik 19:20-20:15

ymar_kysim2rgiikoon.pngÕpetaja annab õpilastele ülesande anda positiivset tagasisidet pinginaabri joonistusele. Kuidas õpetaja õpetab teise õpilase tunnustamist?