PlutoF

6. Kasutajakonto loomine

PlutoF platvormi kasutajakonto luuakse alati konkreetsele isikule. Isik omakorda saab olla seotud asutuse, töörühma või projektiga. Viimastele omaette andmehalduse kontosid ei looda.

 

Kasutajakonto loomine koosneb kahest etapist:

1) registreerumisvormi täitmine (https://plutof.ut.ee/#/register) ja
2) kasutaja e-posti aadressile saabunud lingi kaudu konto aktiveerimine.


Registreerumisel tuleb täita väljad: eesnimi, perenimi, kasutajanimi/kasutajatunnus, e-posti aadress, (toimiv ja personaalne) ja parool.

Õige ja täielikult kasutaja valduses olev e-posti aadress on vajalik rakenduse mugavaks kasutamiseks. Nt. suhtlus töörühma liikmetega, analüüside ja teiste suuremahuliste toimigute teavitused, moderaatori teavitused.

Hoiatus

Ühel isikul ei tohiks olla rohkem kui üks konto. Mitme konto omamine teeb ühisprojektides andmehalduse keerukamaks ning otsingud muutuvad tülikamaks.

Anonüümseid, teise isiku nimel või libakontode loomine ei ole lubatud. Andmekvaliteet kannatab, valeandmed risustavad ka ka teiste kasutajate otsinguid. Libakonto võidakse kustutada etteteatamiseta.


Isikud süsteemis

Kasutaja esmakordsel sisselogimisel (https://plutof.ut.ee/#/login) luuakse süsteemi andmebaasi kasutaja nimeline isik. On oluline mõista, et kasutajakonto on alati seotud ühe isikuga. Isik aga, ei pea alati olema seotud kasutajakontoga. Iga kasutaja saab vajadusel luua piiramata arvu isikuid, millega hiljem oma andmeid siduda.

Nt. olukord kui, teadusartikli avaldamisel võib ette tulla mitmeid autoreid/isikuid, kellel PlutoF kasutajakontot ei ole, kuid keda kindlasti tuleb andmetega siduda.

Duplikaat isik

Kasutaja nimeline isik võib teiste kasutajate (tõenäoliselt kolleegide või tuttavate) poolt juba süsteemi sisestatud olla. Olles veendunud, et selle isiku all on tõesti teid mõeldud võib need kaks isikut üksteisega siduda. Sidumine saab toimuda läbi “Isiku” välja “Kehtiv nimi”. Isiku sidumine võimaldab edaspidi kõiki teie isikuga seotud andmeid hõlpsamalt leida. Sarnase isikute sidumise võiks ette võtta ka sama isiku erinevate nimekujude puhul ja vale kirjapildi puhul. Nt J.Smith kehtivaks nimeks siduda John Smith.