Keskkonnahariduse konverents “Kuidas olla edukas muutuvas kliimas?” 25.-26. oktoobril Tallinnas

Kliimateadlik võtab osa 25.-26.10 Tallinnas toimuvast keskkonnahariduse konverentsist “Kuidas olla edukas muutuvas kliimas?”. Kliimateadlikud esitavad kaks ettekannet ning on leitavad ka kliimateemaliste õppematerjalide ja -vahendite tutvustamise messialal.

Ürituse kohta leiab infot siit: Keskkonnahariduse konverentsi veebileht

Registreerida saab ennast siin: Registreeru konverentsile

 

25.10, 11.00–12.00

KLIIMATEADLIK muudab ühiskonda, mitte kliimat!
Piia Post, TÜ Füüsika Instituudi kliimateaduste professor
Kliimamuutuste osas kirjaoskaja on inimene, kes mõistab, kuidas kliima mõjutab teda ja kogu ühiskonda ning kuidas tema mõjutab kliimat. Ta saab aru inimtekkeliste kliimamuutuste põhjustest, aga tal on ka oskused ja hoiakud, et võtta vastu teadmispõhiseid ning vastutustundlikke otsuseid kliimamuutuste mõjude vähendamise ning nendega kohanemise osas. Juttu tuleb sellest, missugused pädevused moodustavad kliimamuutuste kirjaoskuse ning kuidas me Eestis peaksime edasi minema, et Eesti inimene oleks kliimateadlikum ja aitaks kaasa teadlikumatele ja tõhusamatele kliimamuutustega seotud otsustele ja tegevustele.

25.10, 14.20–14.50

KLIIMATEADLIKkus koolist ühiskonda: laste, noorte ja õpetajate võimestamine kliimamuutuste mõjude vähendamiseks.
Kristel Uiboupin, TÜ Füüsika Instituut, projekti Kliimateadlik projektijuht.
Käesoleva aja suur ja oluline teema on inimtekkelised kliimamuutused. Eesti inimeste kliimateadlikkus on uuringute põhjal pigem madal. Projekti KLIIMATEADLIK põhieesmärk on suurendada Eesti ühiskonna kliimateadlikkust süsteemse kliimahariduse kaudu kõigil haridusastmetel.

25.10, 15.30–17.00

Kliimateemaliste õppematerjalide ja -vahendite tutvustamise messialal esitlevad Piia Post (TÜ) ja Kristel Uiboupin (TÜ) eestikeelset teaduspõhist õppematerjali kliimamuutustest “Kliimamuutuste ABC”.
Erko Jakobson (TÜ), Karin Nurme (EMÜ), Merrit Shanskiy (EMÜ) annavad ülevaate teistest valminud ja valmivatest õppematerjalidest nii õpetajatele kui õpilastele. Õppematerjalid koostatakse kõikidele kooliastmetele, samuti huviharidusele. Õppematerjalide läbivateks teemadeks on “Muutused keskkonnas”, “Elurikkus” ning “Tootmine ja tarbimine”.