Meetodi variatsioonid

1. Continuous wave compaction – kasutatakse elektrilist kuumaallikat (System B, Touch `n`Heat), millega surutakse täidismaterjal apikaalsele (downpack) ning hiljem täidetakse ülejäänud juurekanal termoplastilise süstetehnika abil (backfill). Pöörata tähelepanu sellele, et video algusminutitel (0.00-1.45) on kasutusel külm lateraalne täitmistehnika ning alles hiljem kasutatakse elektrilist kuumaallikat, et saada korralik 3-dimensionaalne tihe juuretäidis. 

Kombineeritud tehnika
https://www.youtube.com/watch?v=zkr4CJsFaKI

2. Kandlil kasutatavad täitematerjalid (Thermafil, GuttaCore jt).

http://www.youtube.com/watch?v=mA39cQnU_nU

3. Squirt-technique – jäetakse ära täidismaterjali topeldamine apikaalsele ja kasutatakse vaid backfill'i. Selle tehnika puhul on juuretäidismaterjali periapikaalkudedesse sattumise oht suurem kui teiste tehnikate puhul.

http://www.youtube.com/watch?v=8wA4djFfLGU

4. Soe lateraalne tihendustehnika (warm lateral compaction) –  juurekanalisse siileriga sisestatud gutaperšist peatihvti aktiveeritakse vastava instrumendiga, kuni 8 sekundit. Seejärel asetatakse lateraaltihvt ja korratakse protseduuri, kuni juurekanal on täidetud.

http://www.youtube.com/watch?v=7ezk5wLlxtc

Tegu on kommertsmaterjaliga, mitte õppmaterjaliga. Palun suhtuda videosse kriitiliselt. Tähelepanu pöörata minutitele 1.46-5.03, kui antakse tehnika olemuse kirjeldus.

back forward