GÜS-i avapauk
GÜSi avapaugul tutvustati GÜSi struktuuri ja kutsuti uusi liikmeid liituma. Üritus oli ka omamoodi ajurünnak tulevaste ürituste ja üldise Seltsi korralduse kohta.
Täpsem info Facebookis.
Seminar “Islandi geoloogia alused”
Noor, kuid põneva geoloogiaga saar, see on Island. Saar, millega seostuvad märksõnad nagu vulkaan, Atlandi ookeani keskahelik, liustikud ja kuumaveeallikad. Üks GÜSi asutajatest ja vahva maailmarändur Krete veetis 2022/23 õppeaasta esimese semestri tudeerides Islandi kivimeid, geoloogilist ehitust ja turismilõkse. Seetõttu oli ta lahkelt valmis neid teadmisi jagama ka oma Eesti kolleegidega ja teiste huvilistega.
Täpsem info Facebookis.
Tudengite puhkeruumi renoveerimine
Nukras seisus tudengite puhkeruum renoveeriti meie enda liikmete tublide käte abil. Enne ja pärast viidi läbi ka ruumi kasutatavuse uuring. Küsitluste abil hinnati kas tudengiruumi renoveerimine tõstis kasutajate hulka ning selgus, et ruum muutus funktsionaalsemaks ning just tudengid hakkasid puhkeruumis rohkem aega veetma.
Avatud koosolek ja lauamänguõhtu
Seltsi liikmetele avanes võimalus näha juhatuse koosolekut, rääkida kaasa olulistel teemadel, liituda käimasolevate projektidega ning lihtsalt omavahel tutvuda. Oli tore üritus, mida võiks sarnases formaadis kindlasti veel teha!
Talvematk
Talvematk toimus 17-18 veebruar. Matkal käidi Meenikunno rabas ning ööbiti RMK Praali metsamajas. Matka jooksul käidi erinevate vaatamisväärsuste juures nagu Ilumetsa meteoriidikraater ja Valgjärve. Üritust toetas TÜ geoloogia osakond, sööki pakkus Foodsharing ning osalejatele oli ette nähtud ka väike osalustasu.
Täpsem info Facebookis.
27. märts 2024 – Tuumaenergia konverents 2024
GÜS ühendas jõud FÜSi ja FFF-ga, et tuua teieni Tuumaenergia konverents. Konverentsi eesmärgiks on tõsta inimeste teadlikkust tuumajaamade ja tuumatehnoloogia kohta. Teema on aktuaalne, kuna varsti läheb valitsuse ette aruanne, millega otsustatakse selle aasta esimeses pooles, kas Eestisse võiks tulla tuumajaam või mitte. Seetõttu on inimeste faktipõhine ja kaalutletud hinnang sellele väga oluline. Teemadeks võetakse ette kiirgusohutus, tuumatehnoloogia, keskkonnamõjud, julgeolek ja teised olulised teemad.
Täpsem info Facebookis
17. aprill 2024 – Linnaruumi puhastamise talgud
Keskkonnanädal 2024: Minevikust tulevikku toimub tänavu viiendat korda ning oma panuse annab ka GÜS. Selleks viime läbi linnaruumi puhastamise talgud. Kui armastad keskkonda ja puhtust, siis tule ja veeda üks pärastlõunane aeg GÜSiga!
Täpsem info Facebookis
17. aprill – TÜ LTT Tudengikonverents: Parema homse nimel
Loodus- ja täppisteaduste valdkonna tudengiorganisatsioonid viivad läbi tudengikonverentsi, mis kannab nime “Parema homse nimel.” Kui sulle teeb muret planeedi tulevik ja oled huvitatud teada saama, milliste leidlike lahendustega sinu tudengitest saatusekaaslased üritavad keskkonda päästa, siis tule ja võta osa.
PS! Osalejatele on garanteeritud ka tasuta toit!
Täpsem info Facebookis.
Maa päeva mälumäng – Maamällar
Geoteaduste Üliõpilaste Selts tähistas 22. aprillil toimuvat Maa päeva mälumänguga. Mälumäng toimus kuni 4-liikmelistes meeskondades ning küsimusi oli neljas plokis.
Auhinnad pani välja Rakvere Lihakombinaat, Regio ja Imeline Teadus.
Täpsem info Facebookis.
Suvine ekskursioon Mäeringiga
GÜS ja Mäering ühendasid jõud, et korraldada 18-20. juulil geoloogiline bussimatk. Korraldati kanuumatk Aidu sõudekanalis, külastati karjääre ja paljandeid ja veedeti õhtud lõkke ümber koos vanade tuttavate ja uute tutvustega. Esimesel päeval (18. juulil) viisid teed meid Tallinnast ja Tartust Ida-Virumaale, teisel päeval (19. juulil) Ida-Virumaalt Lõuna-Eestisse. Ööbimiskohtadeks on RMK telkimisalad.
Täpsem info Facebookis.
GÜS-i infoõhtu
Tutvustasime oma tegemisi ning jagame algava aasta plaane.
Täpsem info Facebookis.
Pseudogeoloogia seminar
GÜS-i seminaril võtsime luubi alla meedias leviva “pseudogeoloogia”. Arutasime maateadustega seotud väärinfo üle ning tegime selgeks, mis on tõed ja mis on alatud valed. Esinejateks olid Richard Pihel, Martin Aava, Joosep Aia ja Krete Roopõld.
Täpsem info Facebookis.
11.-13. oktoober 2024 – Geoloogia Sügiskool
2024. aastal toimus Taevaskojas XX Geoloogia Sügiskool. Juuubeliaasta teemaks oli “Geoloogia siis ja praegu”. Tuletati üheskoos meelde, kust me tuleme ja kuhu oleme jõudnud. Ja nagu ikka veidi ka sellest, kuhu siis edasi?
Info Sügiskooli kohta koguneb kodulehele.
GÜS-i sünnipäev
6. oktoobril sai Geoteaduste Üliõpilaste Seltsil esimene tiir ümber Päikese tehtud. Seetõttu pidasime seltsiliikmetega koos mõnusa sünnipäevapeo – sai mängida nii lauamänge kui ka erinevaid seltskonnamänge, jutustada sõpradega ja muidugi ka saunas käia. Samuti valmistas juhatus tordid, et nii seltsiliikmed kui ka geoloogia osakond saaksid nautida meie sünnipäeva.
Sõjast tulenevate keskkonnakahjude tõkestamise päeva mälumäng – Maamällar
Leidsime põneva ja mõnusalt lohiseva nimega tähtpäeva, mille teemalist mälumängu teha! Kes oleks oodanud seda, et pommitamine võib olla halb loodusele? Loodetavasti sina. Teadmised sai proovile panna neljaliikmelistes meeskondades!
Täpsem info Facebookis.
Mardiöö
Koostöös Eesti Füüsikaüliõpilaste Seltsi ja Tartu Ülikooli Keemiaüliõpilaste Seltsiga korraldati Chemicumis mardiöö, et saata ära sügis ja üheskoos soojendada talvekuudeks. Toimus põnev programm, kus oli võimalus ennast proovile panna nii mitmetes traditsioonilistes mardipäeva mängudes kui ka mõistatuste lahendamises. Lisaks oli avatud tantsupõrand ja mardisõbralike hindadega baar. Kohale tuldi mardipäevale kohastes toonides, ent tasus ka vanad mardiriided välja kaevata, sest nii mardimängudes võidutsejaid kui ka kõige lahedamaid kostüüme said pärjatud auhindadega!
Täpsem info Facebookis.