Uurimisrühm
Mind huvitavad laste keele omandamine ja noorte keelekasutus. Olen uurinud grammatika omandamist, mitmekeelset keelekasutust ja keele varieerumist, nii korpuste põhjal kui katsete abil. Selles projektis on põnev võrrelda suulist ja netikeelt ning eri vanuses kõnelejate keelelisi erinevusi, mille kaudu saame paremini aru eesti keele varieeruvusest ja muutumisest.
Kirsi Laanesoo-Kalk
eesti keele lektor
Minu peamine uurimisvaldkond on suuline keel ja suhtlus. Mind huvitab, milliste keeleliste vahenditega viivad inimesed igapäevases suhtluses läbi erinevaid suhtlustegevusi. Projektis “Digiajastu keel” uurin suulise keele kõrval ka mitmesuguseid nähtusi netikeeles.
Tiit Hennoste
suulise kõne ja vestlusanalüüsi teadur
Andriela Rääbis
suulise keele teadur
Minu kesksed uurimishuvid on olnud vestluse struktuur, küsimused ja vastused, direktiivid, kurtmisjärjendid, partiklid, filmidialoog. Olen Tartu ülikooli suulise eesti keele korpuse administraator. Projektis “Digiajastu keel” uurin suulist keelt ning võrdlen täiskasvanute ja noorte keelekasutust.
Kristiina Praakli
rakenduslingvistika kaasprofessor
Maarja-Liisa Pilvik
eesti keele teadur
Mind huvitab tegeliku keelekasutuse varieerumine ja muutumine, eriti sõnavormide ja keeleliste konstruktsioonide tasandil. Olen seda varieerumist uurinud nii kirjakeeles, suulises keeles kui ka murretes ning kasutan oma töös põhiliselt suuri tekstikorpusi ja kvantitatiivseid analüüsimeetodeid. Sedasama teen ka selles projektis. Lisaks aitan korpuste materjale ühtlustada ja teha neid huvilistele ligipääsetavamaks.
Mari Aigro
morfosüntaksi teadur
Andra Rumm
eesti keele lektor
Andra Annuka-Loik
eesti keele tekstiõpetuse lektor
Oma teadustöös tegelen peamiselt suulise keele ja suhtlusega. Oma senises teadustöös olen peamiselt keskendunud naeru ja naerva hääle uurimisele, mille eesmärk oli näidata, kuidas nähtus, mis pealtnäha justkui ei olekski keelega seotud, kannab tegelikult olulist rolli selles, kuidas me üksteist mõistame. Projektis “Digiajastu keel” jätkan suulise keele uurimisega, lisaks sellele keskendun suulise keele joontele netivestlustes.
Mari-Liis Korkus
eesti ja soome-ugri keeleteaduse nooremteadur
Minu peamised uurimishuvid on seotud mitmekeelsuse ja noortekeelega, Oma doktoritöös uurin Rootsis elavate Eesti päritolu teismeliste suulist keelekasutust ja keelehoiakuid. Projektis “Digiajastu keel” uurin aga, kuidas ja miks Eesti noored kasutavad teisi keeli eestikeelses suhtluses, seda nii suuliste kui tšätivestluste näitel.
Kristel Algvere
keeleteaduse nooremteadur
Katrin Tsepelina
keeleressursside spetsialist
Oma töös tegelen tekstikorpustega, nende töötlemise, korrastamise, automaatse märgendamisega. Projektis “Digiajastu keel” olen abiks korpuse otsingumootori loomisel.