Otsingutulemused

Otsingutulemused on järjestatud kronoloogiliselt, uuemad eespool, seda saab muuta, näiteks järjestada leitud kirjed relevantsuse (Relevance) või viidatavuse järgi (Times Cited). Nii saate leida oma otsingu teemal kõige enam viidatud artiklid või nt autoriotsingu puhul leida ühe autori enim viidatud töid.

Vasakul ribal on erinevad võimalused tulemuste piiramiseks: Web of Science Categories, Document Types, Research Areas, Authors, Source Titles, Publication Years, Institutions, Countries/Territories  jne.

Veel rohkem võimalusi pakub paremal ribal Analyze Results, kus saab näha tulemuste statistilist analüüsi ja graafilist esitust.

Tulemuste nimekirjas üleval paremal on ka nupp Create Citation Report, mis nt autoriotsingu puhul sisaldab andmeid, kui palju autorit üldse ja kui palju tema töid on keskmiselt Web of Science'i ajakirjades tsiteeritud ning näitab graafiliselt ilmunud tööde ja tööde tsiteeringute hulka aastate lõikes. 

Antakse ka h-indeks. Seda nimetatakse ka Hirsch indeksiks  Jorge E. Hirschi järgi, kes selle 2005. a välja töötas. H-indeks on bibliomeetriline vahend, mis võtab üheaegselt arvesse teadlase töö produktiivsust, st artiklite arvu , kui ka selle mõjukust, st kui palju teised autorid sellele viitavad.  See näitab, milline on autori suurim arv artikleid, millele on viidatud vähemalt sama arv kordi. Nt h-indeks 20 tähendab, et autoril on 20 tööd, millele on viidatud 20 või rohkem korda. 

z


Viidete raportit saab genereerida igasuguste otsingute tulemuste nimekirjast, kus ei ole üle 10000 kirje, samuti saab seda teha enda valitud kirjete nimekirjast (marked list), sel juhul on piiranguks 5000 kirjet. 

Citation Reports analüüsi haaratakse ainult WOS-is indekseeritud artiklid, mujal ilmunud artikleid arvestab Cited Reference Search.

 

Artikli täiskirjes 

antakse artikli pealkiri, autorid, ajakirja pealkiri ja muu bibliograafiline info, samuti dokumendi tüüp (nt artikkel) ja artikli originaalkeel, sisukokkuvõte, autori antud võtmesõnad (Author Keywords), autorite aadressid. KeyWords Plus on automaattöötluse tulemusel viidetest võetud võtmesõnad.

s

Paremal Citation Network all on näha, mitu korda artiklile on viidatud (Times Cited ) Web of Science Core Collection ajakirjades, numbril klõpsates avanevad nende artiklite kirjed.  Citation Network all allpool on number, millel klõpsates avanevad antud artiklis viidatud artiklite kirjed (Cited References).  

View Related Records võimaldab näha artikleid, mis viitavad samadele artiklitele (vähemalt üks ühine viide) ja on seega sisult sarnased. Artiklid on järjestatud ühiste viidete arvu järgi.

Tartu Ülikoolile avatud täistekstideni jõudmiseks järgige ülal  linki . Kui andmebaas ei paku täisteksti, kontrollige juurdepääsuvõimalust ajakirjale ajakirja pealkirja järgi raamatukogu e-ajakirjade ja e-raamatute kataloogis või seadistage VPN ühendus ja tehke otsing Google Scholaris artikli pealkirja järgi. Mõnede ajakirjade puhul on ka e-ajakirjade kataloogi kaudu sisenedes täistekstide saamiseks vajalik VPN ühendus.

Export  all avanevad kirje edastamise võimalused.

Save to EndNote Online  võimaldab salvestada kirjed viidete haldurisse EndNote Online, selleks peab olema ka sisse loginud oma kasutajatunnustega, vt allpool Sign in. (EndNote Online kasutamise kohta vt https://sisu.ut.ee/enwebjuhend). 
Viidete haldurit RefWorks ärge valige, sellele ei ole Tartu Ülikoolil juurdepääsu. 

Klõpsates saate lisada kirje oma kausta. 

Sign In lingi all üleval ribal saate teha omale kasutajakonto (Register).  See võimaldab

  • otsinguid salvestada
  • tellida teavitust salvestatud otsingu teemal andmebaasi lisandunud kirjetest
  • tellida teavitust, kui teie artiklile on viidatud
  • kasutada kirjete haldamiseks viidete haldurit Endnote Basic
  • luua oma Researcher ID konto