Web of Science

Otsingutulemused

Otsingutulemused on järjestatud relevantsuse järgi (Relevance), seda saab muuta, klõpsates Relevance peal. Valides Citations,  järjestatakse leitud artiklite kirjed viidete arvu järgi, st kui palju teised autorid on neile artiklitele viidanud. Nii saate leida oma otsingu teemal kõige enam viidatud artiklid või nt autoriotsingu puhul leida ühe autori enim viidatud töid.

a

Vasakul ribal on erinevad võimalused tulemuste piiramiseks: , Publication Years, Document Types, Web of Science Categories, Authors, Affiliations (autoriga seotud organisatsioonid), Publication Titles, Publishers, Countries/Regions, Research Areas jm

Veel rohkem võimalusi pakub üleval paremal Analyze Results, kus saab näha tulemuste statistilist analüüsi ja graafilist esitust.

Tulemuste nimekirjas üleval paremal on ka nupp Citation Report, mis nt autoriotsingu puhul sisaldab andmeid, kui palju autorit üldse ja kui palju tema töid on keskmiselt Web of Science’i ajakirjades tsiteeritud ning näitab graafiliselt ilmunud tööde ja tööde tsiteeringute hulka aastate lõikes. 

Antakse ka h-indeks. Seda nimetatakse ka Hirsch indeksiks  Jorge E. Hirschi järgi, kes selle 2005. a välja töötas. H-indeks on bibliomeetriline vahend, mis võtab üheaegselt arvesse teadlase töö produktiivsust, st artiklite arvu , kui ka selle mõjukust, st kui palju teised autorid sellele viitavad.  See näitab, milline on autori suurim arv artikleid, millele on viidatud vähemalt sama arv kordi. Nt h-indeks 20 tähendab, et autoril on 20 tööd, millele on viidatud 20 või rohkem korda. 

a

Viidete raportit saab genereerida igasuguste otsingute tulemuste nimekirjast, kus ei ole üle 10000 kirje, samuti saab seda teha enda valitud kirjete nimekirjast (marked list), sel juhul on piiranguks 5000 kirjet. 

Citation Reports analüüsi haaratakse ainult WOS-is indekseeritud artiklid, mujal ilmunud artikleid arvestab Cited Reference Search.

 

Accept Cookies