Uudised

"Riik otsib teadlaste abiga võimalusi elukohaandmete täpsustamiseks"

ERR (22.08.2019)

"Riik on andnud Tartu Ülikooli, Tallinna Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli teadlastele ülesandeks selgitada, kuidas lahendada probleeme, mis tulenevad riiklikes registrites leiduvate elukohaandmete ebatäpsusest. Riik vajab täpseid andmeid selleks, et kujundada paremini avalikke teenuseid.

Millistes piirkondades läheb sel aastal kõige rohkem lapsi esimesse klassi? Millistesse koolidesse peab järgmiseks aastaks planeerima rohkem paralleelklasse? Aga millistesse hoopis vähem?"

Loe lähemalt: https://novaator.err.ee/9726...

--------------------------------------------------

"Riik otsib teadlaste abiga võimalusi elukohaandmete täpsustamiseks riiklikes registrites"

ETAG (22.08.2019)

"Tartu Ülikooli, Tallinna Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli teadlased asuvad uurima võimalusi riiklikes registrites leiduvate elukohaandmete ebatäpsusest tulenevate probleemide lahendamiseks avalike teenuste kujundamisel. Tegemist on Eesti Teadusagentuuri RITA programmi uuringuga „Mobiilne eluviis, avalike teenuste tarbimine ja elukohaandmed riiklikes registrites”, mille tulemuste rakendamisest on huvitatud nii Siseministeerium, Rahandusministeerium, Haridus- ja Teadusministeerium kui kohalike omavalitsusliitude esindajad."

Loe lähemalt: https://www.etag.ee/riik-otsib...