Matemaatikahariduse keskus loodi 2019. aasta septembris. Keskuse eesmärk on matemaatikaõpetaja ameti ja õpetajakoolituse populariseerimine ning magistrikraadiga õpetajate arvu suurendamine. Laiema eesmärgi alaeesmärkidena nähakse matemaatika didaktika uurimisrühma loomist, õpetajakoolituse õppekavade arendamist ja matemaatikaõpetamise eesmärkide ülevaatamist.
 

Vaata Tartu Ülikooli matemaatika- ja informaatikaõpetaja magistriõppekava tutvustavat videot

 

Uudised

  • Matemaatikahariduse lektorid Kerli Orav-Puurand ja Tiina Kraav rääkisid lähemalt eelmise aasta matemaatika riigieksamiks ettevalmistavast kursusest, mis pälvis ka TÜ 2022. aasta õppeteo auhinna. Loe lisa Õpetajate Lehest.
  • TLÜ ja TÜ koostööprojektis „Digitund“ valmivad matemaatika interaktiivsed videotunnid 9. ja 11. klassile. Projekt lõpeb augustis, kuid esimesed videotunnid on juba valminud. Tartu Ülikooli töörühma kuuluvad Sirje Pihlap, Hannes Jukk, Kerli Orav-Puurand ja Tiina Kraav matemaatikahariduse keskusest. Loe rohkem Õpetajate Lehest.

  • Origamist kui võimalusest MATIK-õppe rakendamiseks rääkis Õpetajate Lehes matemaatikahariduse lektor Tiina Kraav.

  • Vaata järele 2021. aasta arvamusfestivalil asetleidnud arutelu „Kes mudeldab kriisiolukordi tulevikus?“. Põhikooli lõpus sooritatavate PISA testide tulemused on Eesti õpilastel silmapaistavad nii matemaatikas kui ka loodusteadustes, siiski ei soovi meie õpilased tihtilugu neid erialasid edasi õppida. Milles probleem? Teiste seas jagavad mõtteid Tartu Ülikooli professorid Karin Täht ja Krista Fischer. 
  • Matemaatikahariduse keskuse juhataja ja kaasprofessor Karin Täht käis Raadio Kukus rääkimas, millised on matemaatika õppimise ja õpetamise probleemid ning lahendused ja mida näitab tudengite seas tehtud uuring. Kuula saadet Raadio Kukust.
  • Milleks matemaatikaõpetajale psühholoogia? Loe lähemalt Õpetajate Lehest
  • Matemaatikahariduse keskuse uuringust selgub, et hirmu matemaatika ees vähendab positiivne suhtumine. Loe uuringust lähemalt Novaatorist.
  • Matemaatikahariduse keskuse juhataja Karin Täht rääkis koos Tallinna Ülikooli kolleegidega Arvamusfestivalil matemaatika õppimise võlust. Loe lähemalt Novaatorist.  
  • Matemaatikahariduse keskuse juhataja Karin Täht kirjutas matemaatikaõpetajate õpetamisest Tartu Ülikoolis. Loe lähemalt Õpetaja Lehest