Maalimine vasakukäelistele

Avaleht

Maalimine on värvide ja pintsli abil pildi loomine. Kunstilised tegevused toetavad silma ja käe koostööd, aidates seeläbi kaasa lapse lugema ja kirjutama õppimisel.

Maalimine

 Vasakukäelisus on omadus kasutada toimingutes vasakut kätt tõhusamalt kui paremat. Inimene on vasakukäeline, kui ta saavutab täpsust ja koordinatsiooni nõudvas ülesandes vasaku käega paremaid tulemusi kui parema käega. Vasakukäelised moodustavad rahvastikust ligikaudu 10%. Käelisus peaks välja kujunema lapse viiendaks eluaastaks, et võimaldada tal keerulisi ja igapäevaseid ülesandeid võimalikult efektiivselt teha.

See õpiobjekt on loodud õpetajatele ja lastevanematele ning siit leiab toetavat materjali seitsmeaastase vasakukäelise lapse maalimise juhendamiseks. Õpiobjektis tutvustatakse metoodikat, millele pöörata tähelepanu vasakukäelise lapse maalimise juures. Samuti tuuakse näiteid enamlevinud vahenditest, mida selles vanuses maalimise juures kasutatakse.

Õpiobjekti eesmärgiks on anda ülevaade maalimisest vasakukäelise seitsmeaastase lapsega.

Õpiobjektis tutvustatakse maalimise vahendeid ning metoodikat vasakukäelise lapse maalimise juhendamiseks. Õpiobjekti läbinu teab, milline on:

  • korrektne pintslihoid
  • õige valguse langemine tööpinnale
  • korrektne istumisasend
  • lapse paigutus töölauas.

Head maalimist!

Kädi Sirel

Õpiobjekti “Maalimine vasakukäelise 7aastase lapsega” autor

Tartu, 2019