Kuidas otsida

Otsingut võib alustada avalehelt, Vaikimisi tehakse otsing kõikides kollektsioonides korraga. Sisestage otsingusõnad kiirotsingu kasti või avage selle alt täpsema otsingu vorm.

Kui on valitud täistekstiotsing kõikides kollektsioonides, siis ei saa märksõnade järgi otsida. Kasutada saab pealkirjaotsingut (otsitakse sõnu artikli või raamatu või raamatute peatükkide pealkirjadest), tekstiotsingut ja autoriotsingut. 

  • Operaatorid OR ja NOT sisestage trükitähtedega
  • Kasutage tärni sõnade katkestamiseks
  • Pealkirjad ja fraasid sisestage jutumärkides.

 

Joonis 1. Otsingukast Hein Online'i esilehel. Valitud on täistekstiotsing kõikides kollektsioonides.

Igas kollektsioonis otsimiseks on täpsema otsingu lahtris erinevad otsinguvõimalused. See tagab ühe kollektsiooni piires otsides ka täpsemad otsingutulemused.

Kui avalehe otsingulahtri kohal valida Catalog Search, saab otsida ka teema, kirjastuse ja ISSN/ISBN-i  järgi, kuid otsingud tehakse ainult kollektsioonide, raamatute, ajakirjade pealkirjade hulgas. Ajakirjaartiklite pealkirjades ja tekstis ei otsita. See otsing sobib ajakirja, raamatu või dokumendikogu leidmiseks, kui pealkiri on teada.

Citation aitab moodustada lühiviiteid artiklitele ja dokumentidele, meil sellele moodulile juurdepääs puudub. Küll aga saab siit otsida  ajakirjade ja dokumentide lühendeid täispealkirja järgi.

Otsingutulemused

 Vasakus menüüs saab piirata tulemusi kollektsiooni järgi ja tulemuse tüübi järgi (võimalik on välistada märkused juhtkirjad jm).

Otsingukasti kõrval on nupp päringu muutmiseks või leitud tulemuste hulgas uue otsingu tegemiseks.  Pikksilmaga ikoon avab kõik tekstilõigud, kus otsingusõnad esinevad.

Paremas menüüs on näha, palju artiklile on viidatud (HeinOnline enda statistika) ning lingid tulemuste säilitamiseks.

Otsing ühe kollektsiooni piires 

Kui valida kollektsioon vasakult ülevalt hüpikmenüüst, saab täpsema otsingu lahtris määrata ka alamkollektsiooni. Taolise otsinguga näeb ka väljaannete pealkirju, kus tulemused esinevad.

Roosal taustal kirjed ei ole embargo tõttu Hein online's veel avatud (kollektsiooni avalehel on näha iga ajakirja embargo periood).  Ajakirjade puhul saab kontrollida, kas TÜ raamatukogus on neile tekstidele mõne teise kollektsiooni kaudu juurdepääs. Selleks kasuta TÜ Raamatukogu kodulehel asuvat linki "e-ajakirjad ja e-raamatud", mille kaudu avaneb EBSCO Publication Finder.