To-do list

 

Tegevuste ehk to-do listi loomine

Tegevused ehk to-do list on sinu järgmiste sammude nimekiri, kuhu lähevad kõik projektidega seotud või üksikud tegevused, mis on vaja järgnevate päevade jooksul ära teha.

  1. See annab sulle ülevaate kõigist järgmisest tegevustest, mis omakorda võimaldab planeerida kalendrisse vajalikud ajad, et need päriselt ära teha.
  2. See aitab sul koondada sarnased tegevused kokku, et neid saaks järjest teha, mis on efektiivsem.
  3. See aitab sul leida ülesanded, mis on tegelikult sinu jaoks olulised ja viivad sind eesmärkidele lähemale. Vastasel juhul võivad päevad mööduda lihtsalt nii, et sa reageerid sissetulevale infole ja tegeled väikeste ja mitte eriti oluliste ülesannetega.

 

Iseseisev ülesanne

✔️ Loo väljavalitud rakendusse või märkmikku to-do list ja too mõttekastist to-do listi ülesanded ja tegevused, mida sa reaalselt teha saad. Soovitame kasutada sama rakendust või märkmikku mida mõttekasti jaokski. Nii on lihtne infot ühest kohast teise liigutada.

✔️ Loo struktuur ehk alajaotused ja pane tegevused õigesse alajaotusesse. Kui tegevuste nimekirjas on korraga mitmeid erinevaid asju, siis võib olla raske kohe aru saada, mida oleks õige ikkagi mingis olukorras teha. Alajaotusi võid muuta ja oluline on, et see vastaks sinu vajadustele. Näiteks võib alajaotus olla:

  • Koolis
  • Tööl
  • Kodus
  • Linnas
  • Ootamised

✔️ Vaata üle, kas sinu tegevused on selgelt lahti kirjutatud. Kui kirjutame tegevuse ühe märksõnana võib hiljem vaadates juhtuda, et ei mäleta ka ise, mida selle all mõtlesime. Kasuta tegevuse kirja panemisel tegusõna, siis on kohe selge, milles ülesanne seisneb.

  • Halvasti kirjutatud: “Reis”
  • Hästi kirjutatud: “Teha Brüsseli reisi jaoks reisikindlustus”

✔️ Too välja järgmise päeva 2-3 prioriteeti.

 

Kuidas luua toimivat to-do listi?

1. Hoia oma to-do list (nagu mõttekastki) ühes kohas.
2. Lisa to-do listi ainult need tegevused, mida reaalselt teha saad.
3. Kirjuta tegevused korralikult lahti. 
4. Jaota to-do list vastavalt kontekstile.
5. Leia eelmisel õhtul 2-3 prioriteeti.