Otsing EBSCO andmebaasides

Sisenemine EBSCOsse

logomyehostlg.gifEBSCO andmebaaside http://search.ebscohost.com/ platvormil on palju erinevaid andmebaase, mis sisaldavad teadusajakirju, populaarteaduslikke ajakirju, raamatuid, õppematerjale, pilte jm. Paljud andmebaasid on referaatandmebaasid, st nad informatsiooni ilmunud kirjanduse kohta ja sisukokkuvõtteid, kui täistekstid on kättesaadavad, siis nendele on link. EBSCO andmebaasid on kasutajale terves Eestis tasuta, nende eest maksab Eesti riik. Kõik Eesti ja paljud välismaa ülikoolid kasutavad EBSCO andmebaase, kuid ülikoolides on neist tunduvalt laiem valik. Õppides kasutama EBSCOt saate oskuse, mis on igale üliõpilasele vajalik.

EBSCO andmebaaside kasutamiseks on tarvis parooli. Küsige seda raamatukogust, mille lugeja te olete.

TÜ raamatukogu lugejatele, kes ei ole ülikooli liikmed, on olemas eraldi kasutajatunnused. Saate neid küsida aadressil paring@utlib.ee.
Aadressil http://search.ebscohost.com/ sisse logides klõpsake kõigepealt EBSCOhost Web, siis kuvatakse andmebaaside nimekiri, kus saab iga andmebaasi kohta ka täpsemalt lugeda, mida see sisaldab. Klõpsates More Information, leiate ka detailse kasutusjuhendi.
Andmebaasi valimine
Enne otsingut tuleb otsinguteks valida vähemalt üks andmebaas. Andmebaaside hulka valige ka Academic Search Complete, kus on artikleid ja raamatuid kõikidel teemadel.
Academic Search Ultimate  EBSCO andmebaasidest mahukaim. Üle 8500 täistekstajakirja, enamasti teadusajakirjad erinevatelt erialadelt.
Business Source Ultimate Paljud ajakirjad kattuvad Academic Search Complete ajakirjadega, lisaks äri, majanduse, turunduse ajakirjad ja majandusülevaated.
Health Source:Nursing/Academic Edition  Umbes 550 meditsiiniajakirja.
Regional Business News  USA äriuudiste täistekstandmebaas.
MasterFILE Premier  Rahvaraamatukogudele suunatud andmebaas. Laia temaatikaga illustreeritud populaarteaduslikud ajakirjad, pildid, tekstid. Sobib koolis uurimistöö või referaadi tegemiseks.
MEDLINE Suurim meditsiinialane andmebaas. Sisaldab ajakirju ka meditsiiniga seotud erialadelt.
ERIC Haridusalane andmebaas. Teemad: kool, õppimine, õpetamine, sotsiaalne keskkond, käitumine, hoiakud jne.
Health Source Consumer Edition Tervishoiu-alased ajakirjad. Teemad:  üldine tervishoid, toitumisteadus, spordimeditsiin.
MLA International Bibliography  Keel ja kirjandus. Artiklite täistekste ei ole.
ATLA Religion Database with ATLASerials Religioon ja teoloogia. Sisaldab nii ajakirju kui raamatuid.
Teacher Reference Center  280 haridusalase ajakirja sisukokkuvõtted. Sihtgrupp on õpetajad jt haridusvaldkonna töötajad.
Library, Information Science and Technology Abstracts Raamatukogunduse ja infoteaduste ajakirjade ja raamatute sisukokkuvõtted.
Master File Reference eBook Collection Laia temaatikaga populaarteraduslikud e-raamatud. Täistekstid.