Ajakirjade lehitsemine

Link Publications võimaldab saada ülevaadet andmebaasis sisalduvatest ajakirjadest. Siin peab samuti olema valitud üks andmebaas korraga. Kõigil andmebaasidel seda linki ei ole.

Browse Publications - tuleb sisestada otsitava ajakirja pealkiri või osa pealkirjast. Ajakirju saab lehitseda tähestikulises järjekorras, otsida valdkonna ja ajakirja sisu kirjelduse järgi (By Subject & Description) ning pealkirjas ja ajakirja sisu kirjelduses esinevate sõnade järgi (Match Any Words). Andmebaasiti võivad olla need võimalused erinevad. 

Otsime nt andmebaasis Academic Search Complete eripedagoogika ajakirju. 
 


 Huvipakkuva ajakirja pealkirjal klõpsates saab täpsemat informatsiooni ajakirja kohta, näiteks ka selle kohta, kas on tegemist eelretsenseeritava ajakirjaga ning kas ja milliste aastakäikude täistekstid on antud andmebaasis kättesadavad.

Samas saate lehitseda ajakirjade sisukordi, lugeda sisukokkuvõtteid ja täisteksti olemasolul ka täisartikleid.

Klõpsates lingil Search within this publication, saate otsida antud ajakirja artikleid võtmesõnade järgi.

Nii näeb välja info ajakirja British Journal of Special Education kohta.

Siin on info, et ajakirja artiklite täistekstid avanevad EBSCO-s 12 kuud peale ilmumist. Kuna aga tegemist on Wiley kirjastusega, mille kõikidele ajakirjadele on juurdepääs ostetud, siis Wiley e-ajakirjade andmebaasis saab lugeda ka selle ajakirja uuemaid artikleid. Kui teha otsing ajakirja pealkirja järgi E-raamatute ja e-ajakirjade kataloogis, tulevad need võimalused ka välja.

 

back forward