E-ajakirjade ja e-raamatute kataloog

E-ajakirjade ja e-raamatute kataloog koondab Tartu Ülikoolile tellitud erinevate täistekstandmebaaside vahendusel avatud, paberajakirjade tellimusega kaasnevad ja eraldi tellitud elektroonilised ajakirjad ning paljud vaba juurdepääsuga eelretsenseeritavad teadusajakirjad. Lisaks saab sealt infot ka kättesaadavate e-raamatute kohta.

E-ajakirjade ja e-raamatute kataloogis saab ajakirja või raamatu pealkirja järgi kontrollida, kas täistekstidele on juurdepääs olemas. Täistekstid avanevad, kui järgite juhiseid juurdepääsuks koduarvutist.

Otsing hõlmab pealkirja ja ajakirja või raamatu sisu kirjeldavaid märksõnu ja lühikest sisu kirjeldust. Saab otsida ka ajakirja ISSN või raamatu ISBN numbri järgi. 

Otsime ajakirja Public Opinion Quarterly

s

Full Text Access all kuvatakse nimekiri andmebaasidest, kus saab lugeda selle ajakirja täistekste. Sama ajakirja lugemiseks võib olla mitu võimalust (täistekstandmebaasides, ajakirja väljaandva kirjastuse kodulehel) ja juurdepääs võib olla erinevatele aastakäikudele. Andmebaasi nimele klõpsates jõuame täistekstideni.

EBSCO andmebaasides Academic Search Complete, Academic Search Ultimate, Business Source CompleteBusiness Source Ultimate, Communication and Mass Media Complete on osadel teadusajakirjadel embargoperiood, kirjastus ei luba ajakirja uusi artikleid täistekstidena kättesaadavaks teha enne teatud aja möödumist. Enamasti on see üks aasta pärast ilmumist. Andmebaas JSTOR on ajakirjade arhiivandmebaas, siin sageli uutele numbritele juurdepääsu ei pakuta. 

Ajakirja nimel klõpsates saame olulise info ajakirja kohta

a

Kui otsite sisu kirjeldavate sõnade järgi,  siis võib tulemuste arv olla suur. Otsingutulemuste lehel vasakul ribal saab tulemusi piirata erinevate tunnuste järgi, nt et leitakse ainult eelretsenseeritud ajakirju, ainult raamatuid jne.

Browse By Discipline all saab valida ainevaldkonna, et näha kõiki selles valdkonnas kättesaadavaid e-ajakirju.

a

 

 

 

back forward