Invasiivsete võõrliikide ja kliimamuutuste mõju Eesti mereökosüsteemidele

Publikatsioonid

1. Nõomaa, K.; Kotta, J.; Szava-Kovats, R.; Herkül, K.; Hubel, K.; Eschbaum, R.; Vetemaa, M. 2022. Novel fish predator causes sustained changes in its prey populations. Frontiers in Marine Science, 9, 849878. Loe artiklit SIIT.2.

2. Beleem, I.B.; Kotta, J.; Barboza, F.R. Effects of an Invasive Mud Crab on a Macroalgae-Dominated Habitat of the Baltic Sea under Different Temperature Regimes. Diversity 2023, 15, 644. SIIT.

3. Valmis esimene omataoline mere võõrliikide mõju uuring maailmas – Tartu Ülikooli Pärnu kolledži ja Eesti Mereinstituudi teadlased uurisid Läänemeres laialt levinud võõrliikide mõju inimese poolt tarbitavatele loodushüvedele. Loe täpsemalt SIIT.

Loe orginaalartiklit SIITOjaveer, H., Einberg, H., Lehtiniemi, M., Outinen, O., Zaiko, A., Jelmert, A. and Kotta, J., 2023. Quantifying impacts of human pressures on ecosystem services: Effects of widespread non-indigenous species in the Baltic Sea. Science of The Total Environment, 858, p.159975.

4. Põldma Maria; Lennuk, Lennart (2023). Kutsumata külalised Eesti meres. Toimetajad: Jonne Kotta, Kristiina Nõomaa, Greta Reisalu, Tiia Möller-Raid, Arno Põllumäe. Väljaandja: Tartu Ülikooli Eesti mereinstituut. Teostus: Menu Meedia. Tallinna Raamatutrükikoda ISBN 978-9916-731-06-2