TULEKUL: Häkatonil Tartus otsitakse lahendusi neljanda võimu väljakutsetele

21.02.2017

31.03-01.04 toimub Tartus Sparki demokeskuses 24h häkaton, et leida lahendusi väljakutsetele, mida seab avaliku arutelu sfäärile nn tõejärgne ajastu. Reede õhtul ideede ajurünnaku ja tiimideks jagunemisega algava ning laupäeva õhtul parimate projektide austasustamisega lõppeva ürituse fookuses on andmeajakirjandus ja IT-lahendused, millega tagada avalikus sfääris leviva info usaldusväärsust kiiresti muutuvas infoühiskonnas. Oodatud on sõltumata erialast, valdkonnast ja kogemusest kõik, kes on valmis 24h piiratud aja jooksul tiimitööna otsima lahendusi meediasfääri väljakutsetele.

LOE TÄPSEMALT JA REGISTREERI HÄKATONI KODULEHEL!

Infoühiskonna keskuse eesmärk on selle häkatoni käigus eksperimenteerida tänapäevaste andmeajakirjanduse (ingl k data journalism) vahenditega, kaasata sellesse infotehnolooge ja nende erialade esindajaid, kellele avaliku arutelu sfääri olukord uurimisobjektiks on või lihtsalt korda läheb.

Häkatoni otseseks väljundiks võivad olla nii uuriva andmeajakirjanduse artiklid (ingl k datastory), aga ka projektid avaliku sfääri enda uuendamiseks IT- ja muude sääraste vahenditega. Parimatele projektidele antakse partneritelt ja sponsoritelt auhinnad ja tiimidel on võimalik oma ideid arendada edasi nt sügisel TÜ Arvutiteaduse Instituudi eestvedamisel korraldataval andmehäkatonil.

Vaata ka: Häkatonid

24-tunni häkatoni koduleht

Häkatoni korraldajad:

TÜ Infoühiskonna Keskus ja TÜ Ideelabor

Lisainfo:

Märt Põder, häkatoni projektijuht
e-post: p6der@ut.ee, tel +372 55643754