Hea TeKE projektis osaleja!

 

Meil on väga hea meel, et sa lööd kaasa projektis "Teismeliste keel Eestis"!

Sellelt lehelt leiad erinevad juhendid ja ankeedid, mida sul vaja läheb. See lehekülg täieneb projekti käigus. Kui sul on mõni küsimus, võid sellele vastust otsida siit lehelt. Muidugi võid ka igal ajal kõigi küsimuste ja muredega kirjutada aadressil teke@ut.ee

 

Ankeedid

 

TeKE uuringus osalejate taustaküsitlus

Täida internetis ära see ankeet, kui oled meile ära saatnud enda ja oma vanema allkirjaga nõusolekuvormid projektis osalemiseks. Selle ankeedi täitmiseks on sul vaja teada oma tunnuskoodi, mille saadame sulle, kui oleme sinu ja su vanema allkirjaga nõusoleku kätte saanud. 

- Kui võimalik, ära katkesta ankeedi täitmist, tee see kohe lõpuni.

- Ära jaga kellelegi oma tunnuskoodi.

- Kui sa ei oska mõnele küsimusele vastata või sul tekib ankeedi täitmisega mõni muu probleem, kirjuta sellest teke@ut.ee ja me aitame sind. 

 

Salvestuse taustainfo vorm TeKE keelesaadikule

Seda vormi täidab ainult TeKE saadik. Pärast suulise vestluse salvestamist kirjuta võimalikult kiiresti siia ankeeti üles salvestuse taustainfo. Täida see vorm mõlema salvestuse kohta eraldi.


Juhendid

 

1. Suulise vestluse salvestamine

 

Suulise vestluse salvestamise juhend (pdf)

Diktofoni kasutusjuhend (pdf)

 

2. Tšätid

 

Tšättide saatmise juhend (pdf)

Tšättide kopeerimine Messengerist (pdf)


Tšättide allalaadimise juhised

Kõige lihtsam viis oma kirjalikke netivestlusi salvestada on kasutada copy-paste'i ehk kopeerida vestluse tekst Wordi faili (vaata tšättide saatmise juhendit ja Messengerist tšättide kopeerimise juhendit). Kui soovid korraga kätte saada rohkem andmeid, võid kasutada ka all toodud juhendeid vestluste allalaadimiseks erinevatelt suhtlusplatvormidelt. See on natuke keerulisem ja andmete kohale jõudmine võib võtta mitu päeva aega.

Kuulamiseks

Podcast noorte keelest (inglise keeles):

"The kids are OK, the English language is OK, the other languages are more or less OK but if they aren't it's not the fault of the kids."

Lingthusiasm: Kids these days aren’t ruining language (teema algab 4:00)