Uudised

Kutse osaleda samblakursusel!

August 31, 2018

8.-12. oktoobrini 2018 toimub Eesti Maaülikoolis doktorikooli raames brüoloogiline koolitus põikkuparde perekonna Eestis esinevate liikide tundmaõppimiseks („Distribution, variability and ecological preferences of the species from the genus Plagiothecium in Estonia“). Koolituse läbiviija on dr. Gzregorz J. Wolski Poolast, Lodzi ülikoolist. Kursusel osalemiseks ning täpsema informatsiooni saamiseks pöörduda hiljemalt 14.septembril Mare Leisi poole (leis@emu.ee).

Samblasõprade kevadmatk 2018

June 15, 2018

2.-3. juunil toimus samblasõprade matk Mulgimaale. Esimene retk oli Rubina rappa. Hiljem jõuti veel üle vaadata Helme koobaste samblastik ning Maimu koopa liivakiviseinad, kus on seni teadaolevalt suurim hariliku helgiku leiukoht Eestis. See koobas on inspireerinud ka eesti kirjanikku A. Kitzbergi ning katkendit tema jutustusest sai kuulata kohapeal Nele ettekandes.

Samblasõprade kevadmatk 2017

June 6, 2017

27.-28. mail toimus juba 18. samblasõprade kevadmatk. Seekord oli eesmärgiks tutvuda Järvamaa ja Pärnumaa piirile jäävate metsa vääriselupaikade sammaldega. Leena Gerz ja Andres Hendrikson olid teinud suurepärast eeltööd, nägime palju põnevaid liike nii sammalde, samblike kui soontaimede hulgast. Õhtul oli kaasakogutud liike võimalik ka mikroskoobis üle kontrollida. Kõikide registreeritud liikide nimekiri avaldatakse aasta lõpul Samblasõbras. Saun, toekas õhtusöök ja maitsavad kringlid aitasid päevast matkaväsimust peletada.

Kohtume juba järgmisel kevadel!