Uudised

Samblasõprade kevadmatk 2017

Juuni 6, 2017

27.-28. mail toimus juba 18. samblasõprade kevadmatk. Seekord oli eesmärgiks tutvuda Järvamaa ja Pärnumaa piirile jäävate metsa vääriselupaikade sammaldega. Leena Gerz ja Andres Hendrikson olid teinud suurepärast eeltööd, nägime palju põnevaid liike nii sammalde, samblike kui soontaimede hulgast. Õhtul oli kaasakogutud liike võimalik ka mikroskoobis üle kontrollida. Kõikide registreeritud liikide nimekiri avaldatakse aasta lõpul Samblasõbras. Saun, toekas õhtusöök ja maitsavad kringlid aitasid päevast matkaväsimust peletada.

Kohtume juba järgmisel kevadel!

EV100 projekt Eesti Taimevaramu

Aprill 27, 2017

Kõik taimehuvilised on kutsutud osalema Eesti Vabariigi 100 aasta sünnipäevakingi valmistamises, kogudes ja talletades EV100 projekti Eesti Taimevaramu raames nii soon- kui ka sammaltaimi. Kogudes ja tundma õppides kodukandi taimi õpitakse hoidma ka ümbruskonna loodust ning märkama pisemaidki taimi, kes tavaliselt silma ei hakka, sealhulgas ka samblaid. TÜ Loodusmuuseumi algatatud pilootprojekt on suunatud küll kooliõpilastele, kuid kingituse tegemises on oodatud osalema kõik loodushuvilised. Kogutud tõendeksemplarid saab saata TÜ loodusmuuseumi samblaherbaariumile: Lai 40, Tartu 51005.

Samblasõprade kevadmatk 2017

Aprill 26, 2017

27.-28. mail toimub Kirde-Pärnumaa ja Edela-Järvamaa metsade vääriselupaikades 18. Samblasõprade kevadmatk. Kaardid külastatavate paikade kohta jagatakse osalejatele välja kohapeal. 

27. mail kogunetakse kell 10 Hiiekivi turismitalus Pärnumaal, Kurgja ja Suurejõe vahel: http://www.hiiekivi.ee/et/. Samas kohas on broneeritud ka ööbimine. Majutuskoht pakub meile ühe õhtu- ja ühe hommikusöögi ning 27. mai õhtuks on planeeritud ka saun.