Uudised

Samblasõprade kevadmatk 2018

Juuni 15, 2018

2.-3. juunil toimus samblasõprade matk Mulgimaale. Esimene retk oli Rubina rappa. Hiljem jõuti veel üle vaadata Helme koobaste samblastik ning Maimu koopa liivakiviseinad, kus on seni teadaolevalt suurim hariliku helgiku leiukoht Eestis. See koobas on inspireerinud ka eesti kirjanikku A. Kitzbergi ning katkendit tema jutustusest sai kuulata kohapeal Nele ettekandes.

Samblasõprade kevadmatk 2017

Juuni 6, 2017

27.-28. mail toimus juba 18. samblasõprade kevadmatk. Seekord oli eesmärgiks tutvuda Järvamaa ja Pärnumaa piirile jäävate metsa vääriselupaikade sammaldega. Leena Gerz ja Andres Hendrikson olid teinud suurepärast eeltööd, nägime palju põnevaid liike nii sammalde, samblike kui soontaimede hulgast. Õhtul oli kaasakogutud liike võimalik ka mikroskoobis üle kontrollida. Kõikide registreeritud liikide nimekiri avaldatakse aasta lõpul Samblasõbras. Saun, toekas õhtusöök ja maitsavad kringlid aitasid päevast matkaväsimust peletada.

Kohtume juba järgmisel kevadel!

EV100 projekt Eesti Taimevaramu

Aprill 27, 2017

Kõik taimehuvilised on kutsutud osalema Eesti Vabariigi 100 aasta sünnipäevakingi valmistamises, kogudes ja talletades EV100 projekti Eesti Taimevaramu raames nii soon- kui ka sammaltaimi. Kogudes ja tundma õppides kodukandi taimi õpitakse hoidma ka ümbruskonna loodust ning märkama pisemaidki taimi, kes tavaliselt silma ei hakka, sealhulgas ka samblaid. TÜ Loodusmuuseumi algatatud pilootprojekt on suunatud küll kooliõpilastele, kuid kingituse tegemises on oodatud osalema kõik loodushuvilised. Kogutud tõendeksemplarid saab saata TÜ loodusmuuseumi samblaherbaariumile: Lai 40, Tartu 51005.